18 Eylül 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN ZABITASINDAN BAYRAM DENETİMİ…

CEYHAN ZABITASINDAN BAYRAM DENETİMİ…

CEYHAN BELEDİYESİ BAYRAM DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ceyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce oluşturulan ekipler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gıda imalathanelerinin denetim çalışmalarına ağırlık veriyor. Ekipler iki günde 20 işyerini denetledi.

Gerçekleştirilen denetimlerde, işyerinin genel temizliği, gıdaların son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, çalışan personelin kıyafetleri kontrol edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zabıta Amiri Süleyman Şahin, “Gıda sektöründe faaliyet gösteren imalathaneleri, fırınları, pastaneleri periyodik olarak denetleyen ekiplerimiz özellikle hijyene ve imal edilen ürünlerin üretim ve saklama şartlarına uygunluğuna dikkat ediyor. Halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir. Bu konuda hiçbir taviz vermeyeceğiz.” dedi.

Yapılan uyarılara rağmen, yasa ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak faaliyet gösteren, halk sağlığını hiçe sayarak önemsemeyen, gerekli hijyen koşulları taşımayan 10 işyerine işlem yapılırken bunlardan 4 işyerine 5326 sayılı kabahatler kanunun 32. maddesi gereği 189’ar lira idari para yaptırımı uygulandı.

Halkın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade eden yetkililer, denetimlerin bayram boyunca da devam edeceğini belirtti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kadını darp edip, üzerine siyah renkli yanıcı madde döktüler…

2 kişi genç bir kadını darp ettikten sonra üzerine siyah yanıcı bir madde döktüler. Genç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir