20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN İÇİN HERŞEY YAPARIM…

CEYHAN İÇİN HERŞEY YAPARIM…

“Ceyhan’a katkı koyacak ne varsa belediye başkanları ve meclis üyeleri ile size destek olurum”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, referansının Ceyhan Belediye Başkanlığı olduğunu belirterek, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’e “Ceyhan’a katkı koyacak ne varsa belediye başkanları ve meclis üyeleri ile size destek olurum” sözü verdi.

Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı ikinci toplantısı Hüseyin Sözlü başkanlığında gerçekleşti. Gündem dışı söz alan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan Sarımazı Sanayi Bölgesi ile ilgili kendisinin haberi olmayan planlamalar yapıldığını dile getirerek “Ben belediye başkanıyım, haberim yok” dedi. Düzenlemelerin 1/5000 ve 1/1000 olarak geçirildiğini söyleyen Öztürk, meclisin 1/1000’lik yapma yetkisi olmadığını söyledi. Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin dekarlık bir alan olduğunu bildiren Öztürk, “Jakoben düşünceden ziyade uzlaşıya dayalı planlamaları da beraber yapalım. Bizim orada 2 bin dönümlük sanayi alanı bölgemiz var, orada bir çalışma yapıyoruz ama bunun dışında hangi alanda organize sanayi yapıyorsanız biz varız katkı koymaya. Lütfen bu yönde uzlaşıyla, bu yönde Ceyhan ve Adana’nın menfaatine çalışalım” dedi.

Başkan Hüseyin Sözlü ise Adana Organize Sanayi Bölgesi yüzde 60 kapasiteyi bile dolduramamışken sanayici ve işadamlarının talebiyle, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmaya çalışıldığına dikkat çekti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Zafer Çağlayan ve milletvekillerinin desteğiyle Adana’ya böyle bir imtiyaz sunulduğunu anlatan Sözlü, bu imtiyazı “Adana’ya bir jest yapmışlar, doğruya doğru” diye nitelendirdi. O dönem imar düzenlemelerinin İl Özel İdare tarafından yapıldığını kaydeden Sözlü, şöyle devam etti :”Bizim vazifemiz öncelikli olarak 1 / 5000’lik yapmaktır. Akabinde bir gecikme olursa 1/1000’i büyükşehir meclisi yapar bu da yetki aşımı değildir. Yapılacak uygulamayla o 2 bin dönümü Ceyhan Organize Sanay Bölgesi’nden ayrı bir şekilde Ceyhan Sanayi Bölgesi diye tarif etmek de hazine arazisinden, hükümet partisi mensubu bir belediye başkanı olarak, bir jest alacaksanız bunu yine canı gönülden destekleriz. Eğer hükümet, Ceyhan Belediyesi borçlarından dolayı zor durumda, yardım etmek istiyorsa o konuda yine yapsınlar. Organize sanayi bölgesini orada kendi haklarını devreder gibi devretsin, para da kazansınlar. Dün burada Aladağ belediye başkanı bir talepte bulundu, arkasından Tufanbeyli. İlgili daire başkanlarını anında görevlendirdim. Nihayetinde büyükşehir diye ayrı isimlendirilmiş vilayetin başkanı değilim. Her belediye başkanı ile verimli çalışmalar yapmak isteriz. Ama şunu rahatlıkla söylüyorum, referansım Ceyhan belediye başkanlığıdır. Ceyhan’a o konuda maddi katkı koyacak bir şey içerisinde olunursa, tüm belediye başkanları ve meclis üyelerimizin huzurunda ifade etmek isterim ki, size destek olurum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir