12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Cumhuriyet İlkokulu’ndan Anlamlı Sergi…

Ceyhan Cumhuriyet İlkokulu’ndan Anlamlı Sergi…

Cumhuriyet ikokulunda öğretmen, öğrenci ve velilerinin hazırladığı ”Kaybolmaya Yüz Tutmuş meslekler” sergisi büyük ilgi gördü. Okul bahçesinde yapılan serginin açılışına katılan Kaymakam Muhammed Gürbüz,ilçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt,ilçe Sağlık Grup Başkanı Hürrem Cebeci ve protokol üyeleri, kurdeleyi birlikte kesti. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Atasoy, Anlamlı sergimize destek olan herkese teşekkür ediyorum dedi.

Sergide Kaybolmaya Yüz Tutmuş meslekler erbapları ve geleneksel kültüre ait geçmişte kullanılan malzemeler yer aldı. Sergiye katılan Kaymakam Muhammed Gürbüz,ilçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt, ilçe Sağlık Grup Başkanı Hürrem Cebeci ve protokol üyeleri, öğrencilere ve velilere teşekkür ettiğini belirterek, yoğun bir emek gayretle geleneksel sanatların çocuklarımıza ve velilere duyarlı icatlarını önemsediğimizi halkımızın, kaybolmaya yüz tutmuş zanaatkarlarımıza sahip çıkmamız gerekir. Bu konuda öncülük yaparak böyle anlamlı bir etkinliği geleneksel hale getiren ilçe Milli Eğitim Müdürümüze, Cumhuriyet İlkokulu Müdürüne ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir