20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Celalettin Sayhan İlkokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması…

Celalettin Sayhan İlkokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması…

Adana’da Celalettin Sayhan İlkokulu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle konferans salonunda velilerin hazırladığı yemekler ve hediyeler eşliğinde kutlamalar yapıldı. Düzenlenen kutlamada en genç öğretmeni ve okulun Müdür Yardımcısı Kemal Demirden günün anlam ve önemini içeren konuşmasını gerçekleştirdi.

“MEMLEKETİMİZ İÇİN HEPİMİZE ÇOK YÜKLÜ BİR GÖREV DÜŞÜYOR”

Demirden, “Ülkemiz, memleketimiz için hepimize çok yüklü bir görev düşüyor. Her geçen gün biraz daha fark ediyoruz. Aslında nereye gidersek gidelim sorun aynı. O yüzden bizim yetiştireceğimiz çocuklara çok daha ciddi görevler düşüyor. Ülkemizin geleceği için,  memleketin kuruluş temelleri üzerine yükselebilmesi için aslında üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu düşünüyorum. Bunun içinde elimizden gelen çabayı gösterdiğimizi düşünüyorum. Umarım bu şekilde devam eder. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Muasır medeniyetler seviyesine umarım bir gün çıkarız. Atatürk’ün bahsettiği şey durağanlık değil, hiçbir zamanda durağanlıktan yana olmamıştır. Her zaman ilerlemeden, gelişimden, değişimden yana olmuştur. Bu kendi devrimleri olsa bile onları değiştirmemiz gerektiğini zaten ifade etmiştir. Bizleri manevi mirasçısı olarak görmek istemiştir” diyerek günün anlam ve önemine değindi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir