Adana Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) iş birliği ile “Bağımlılık Olgusu ve Yeşilay Danışmanlık Merkezleri” konulu farkındalık semineri düzenlendi.

Seminerde, tütün, alkol, madde, internet ve kumar oynama ile ilgili sorun yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayan Yeşilay Danışmanlık (YEDAM) tarafından, Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personeline bilgilendirme semineri verildi.

Seminerde, insanların neden bağımlı olduğuna, bağımlılık kavramına, bağımlılığın seyrine, bağımlılığın bileşenlerine, bağımlılığın belirtilerine, bağımlı kişilerle kurulan iletişime madde etkisi altındaki bireye yaklaşıma, bağımlı kişinin ailesi ile görüşme konularına değinildi.

Yeşilay’ın çalışma alanları ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin sunduğu hizmetler, 115 Danışma Hattı üzerinden uzmanlara nasıl ulaşılacağı, kimlerin başvuruda bulunabileceği hakkında bilgi verildi. Seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Seminerde, bağımlılıkla mücadelede farkındalığın artırılmasının önemine vurgu yapıldı