20 Haziran 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Büyükşehir’den Adanalı yazarlara vefa…

Büyükşehir’den Adanalı yazarlara vefa…

Sadece Adanalı yazarların kitaplarını imzaladığı stantta Çukurova’nın tarihi, coğrafyası, kültürel ve sosyal özelliklerini inceleyen roman, hikaye ve şiir kitaplarının yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10 bin hikaye kitabı ve 10 bin boyama kitabı ile birlikte boya kalemleri ile Adana’yı tanıtan broşürler de ücretsiz olarak verildi.

“Çukurovalı Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor” sloganıyla açılan stant da Adanalılar ve öğrencilerde yoğun ilgi gösteriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, Adana’nın kültürel değerlerini önemsediklerini belirterek, “Yazarlarımızın büyük emekler ortaya koyarak hazırladıkları kitaplarını tanıtmak ve okurları ile buluşturmak bizler için de gurur verdi. Bir kitap ya da bir eser ortaya koymak gerçekten uzun yıllar alan bir çalışma istiyor. Onun yanında maddi olarak da bu kitapları yayınlamak yazarlarımız için büyük bir zorluk. En azından bu stant da kitaplarını tanıtma fırsatını buldular” dedi.

Adanalı yazarların imza günü programlarını hazırlayan Kültür Dairesi Şube Müdürü Yusuf Delikoca da yazarları kutlayarak, şunları söyledi:

“Adana’mızın kültürel ve sosyal değerleri ile birlikte tarihi köklerini ortaya koyan çalışmalar gerçekten eşsiz bir öneme sahiptir. Ne mutlu bizleri ki Gazi Mustafa Kemal’e kurtuluş savaşının ilk ilhamını veren, Bayrak şairi Arif Nihat Asya’ya 5 Ocak için bayrak şiirini yazdıran, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü başta olmak üzere onlarca ünlü yazarımıza kitaplar yazdıran bu bereketli topraklardan yine yazarlarımız çıkmaya devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu yazarlarımıza destek vermek, bizim için ulvi bir görev olmuştur.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yerli patates cinsi “Nahita” görücüye çıktı…

Patates Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen yerli patates cinsi “Nahita”, Adana’da yabancı tohumculuk firması yetkililerine tanıtıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − seven =