20 Ekim 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Büyük Şehir, Hayvan Sahiplenenlere Yardımcı Oluyor…

Büyük Şehir, Hayvan Sahiplenenlere Yardımcı Oluyor…

Adana’da, evcil hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşları hayvan bakımevine davet eden Büyükşehir Belediyesi, Sevgililer Günü’nü hayvanlarla geçirmek isteyenleri güllerle karşılayacak.
Sevgililer Günü’nde birbirine evcil hayvan hediye edilmesi özellikle son yıllarda yükselen bir trend. Hediye edilen hayvanların daha sonra sokağa atılıp çaresiz bırakılması ise her yıl büyüyerek artan acı bir gerçek
Sokaklardan toplanıp tedavi edilen ve sahiplerini bekleyen terk edilmiş birçok hayvanın barındığı Adana Büyükşehir Belediyesi Bakımevi ise Sevgililer Günü’nü farklı bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Yakan, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, Adanalı hayvanseverleri bakımevine davet ederek “Sevgililer Günü’nde sizleri bakımevimizde güllerle karşılayacağız. Buraya gelin, bu sevgi gününde hayvanlarımızı sevin. Ayrıca hayvan beslemeyi çok düşündüyseniz ve ömür boyu bakabilecekseniz bakımevimizdeki hayvanlardan sahiplenerek bir can kurtarabilirsiniz” dedi.
Adana’nın ulusal çapta faaliyet gösteren önemli sivil toplum kuruluşlarından Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım da vatandaşların pet shoplardan hayvan almaması gerektiğini savunarak, hayvan beslemek isteyenleri hayvan barınaklarına davet etti.
Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık ise Sevgililer Günü sürprizinin ‘hayvanlar’ üzerine kurulu olmaması gerektiğini vurgulayarak “Eğer bir can dostu istiyorsanız belediye bakım evlerinden sahiplenin hayvanları” ifadelerini kullandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi…

Polis, 2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir