29 Kasım 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / BORU HATTINDA TATBİKAT…

BORU HATTINDA TATBİKAT…

BOTAŞ’ta geçengünlerde boş tankların birinde çıkan yangının ardından bugün de gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı.
Tatbikat sonunda bir açıklama yapan BIL Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atıf Çay, su ve köpük topunun dünyada 7 tesiste, Türkiye’de ise sadece kendilerinde bulunduğu belirterek şunları söyledi: “Yüzyılın projesini işletiyoruz ve buna göre de tüm çalışmalarımızda uluslararası standartları uyguluyoruz. Bugün tank sahamızda meydana gelebilecek olası bir yangın durumunda müdahale kapasitemizi tekrar test etmiş olduk. 10 yıla yaklaşan tecrübemiz var. Aynı şekilde büyüklü, küçüklü bir çok tatbikat yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Biz, sürekli gelişim prensibiyle çalışıyoruz. Bu çalışmalar, bizi geliştiren, kapasitemizi test etme imkanı sunan önemli tecrübeler. Oldukça başarılı geçen bu tatbikatta görev alan tüm arkadaşlarımı gönülden kutluyorum.”
BIL, Azeri petrollerini Akdeniz’e taşıyan 176 kilometrelik Türkiye bölümünü işletiyor. Tüm noktaları yangına müdahale sistemleriyle donatılmış durumda olan Ceyhan Deniz Terminali’nde petrol depolama alanı içerisinde her biri 3 bin 400 ton kapasiteli 2 yangın suyu havuzu bulunuyor. İhtiyaç halinde, deniz suyu da sisteme alınarak yangına müdahale ediliyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Özel Okul İddiası Mahkemelik Oldu…

Adana’da yaşayan Avukat Nazan Akça Subaşı, 9 yaşındaki kızını özel bir okula kaydettirirken, ders kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir