30 Kasım 2023 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Binlerce kişiye kebap ve şalgam dağıtılacak…

Binlerce kişiye kebap ve şalgam dağıtılacak…

Adana Ticaret Odası (ATO), Portakal Çiçeği Karnavalı’nda, 4 Nisan’da 10 bin kişiye kebap ve şalgam dağıtacak. 20 tezgahta çalışacak 100 kebap ustası, 10 bin kişi için hazırlanan 1 ton eti pişirecek. İzdiham olmasın diye bedava değil, bir adet şalgam dahil 5 TL’ye verilecek. 5 Nisan’da ise Seyhan Belediyesi Hadırlı’daki portakal bahçelerinde mangallar yapıp ciğer kebabı sunacak. Böylece kentte 2 gün üst üste bu mevsimde açmış olan portakal çiçeği kokularına kebap kokuları da karışmış olacak.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olmasına rağmen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adana Valiliği, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının sahiplenmesiyle hızla büyüyen, Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı 1-5 Nisan 2015 tarihleri arasında farklı etkinliklerle gerçekleştirilecek. 4 Nisan saat 17.30’da, Atatürk Caddesi’nde başlayıp Merkez Park’ta sona erecek olan karnaval korteji yürüyüşünün ardından saat 19.00’da Merkez Park’taki konser alanının yanında, “Adana Kebabı’nın Tadını Tüm Dünya Biliyor, Kebabın Ustaları Adana’dan Çıkıyor” sloganıyla ‘Kebabın Ustaları’ etkinliği yapılacak. Adana’nın en önemli markası olan Tescilli Adana Kebabı’nın karnaval kapsamında Adana’ya gelen misafirlerle buluşması sağlanacak. 20 tezgahta çalışan 100 usta tarafından pişirilecek Adana Kebabı. yanında bir adet şalgam ile yaklaşık 10 bin kişiye dağıtılacak. Etkinlikte yaklaşık 1 ton etin kulanılması bekleniyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Özel Okul İddiası Mahkemelik Oldu…

Adana’da yaşayan Avukat Nazan Akça Subaşı, 9 yaşındaki kızını özel bir okula kaydettirirken, ders kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir