3 Temmuz 2020 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Ödül Töreni…

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Ödül Töreni…

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde yürütülmekte olan, okullarda azami temizlik ve hijyen sağlamayı hedefleyen Beyaz Bayrak ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Beslenme Dostu Okul uygulamaları kapsamında hedeflenen şartları yerine getiren ve sürdürülebilirliği sağlayan ilçemizdeki okullara beyaz bayrakları, belgeleri ve plaketleri verildi.

Ceyhan’da 27 okul beyaz bayrak, 29 okulda beslenme dostu okul ünvanı alabilmek için gerekli şartları geçtiģimiz dönemde yerine getirmiş ve çalışmaları tamamlamıştı.
Murat Göğebakan Kültür Merkezinde gerçekleşen törene Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Hürrem Cebeci, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özer, Okul Müdürleri, Davetliler ve Basın Mensupları katıldı. Kaymakam Yılmaz, ödüle layık görülen okulların yöneticileri ve öğretmenleri ile çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Program sonunda, Mevlüt Kandili dolayısıyla, Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri tarafından misafirlere gül suyu, şeker ve Hadis’lerin yazılı olduğu el işleri ikram edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana Demirspor, Süper Lig hedefinden emin…

Akdeniz ekibi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen ligin yeniden başlamasının ardından yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir