23 Ağustos 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Belediye denize el attı…

Belediye denize el attı…

Ceyhan Belediyesi’nin öncülüğünde ‘Ceyhan İncirli Plajı Kıyı Temizliği ve Sahil Şeridi Sualtı Deniz Temizliği’ etkinliği düzenledi.
Ceyhan’a bağlı İncirli Mahallesi Plajı’nda 3 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da düzenlenen etkinliğe Ceyhan belediyesi’nin yanı sıra Hayatı Koruma Derneği (ÇUBADER), Adana Sualtı ve Doğa Sporları Okulu (ASDEM), SAD- AFAG dalgıçları ile gönüllü okullar Ceyhan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ile Adana Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi öğrencileri vatandaşlar destek verdi.

‘Ceyhan İçin El Ele’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte, gönüllü kuruluşlar, öğrenciler ve çevreye duyarlı vatandaşlar, ‘Ceyhan İncirli Plajı Kıyı Temizliği ve Sahil Şeridi Sualtı Deniz Temizliği’ etkinliğine katılarak gün boyu temizlik faaliyetlerinde bulundu.
DOĞAYA SAYGISI OLMAYANIN KENDİSİNE SAYGISI OLMAZ
Program öncesi bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk şunları söyledi: Öncelikle bu programı düzenleyen Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ÇUBADER ) ve SAD – AFAG dalgıçları üyelerine. Öğrencilere tüm çevreye ve doğaya saygılı katılımcılara teşekkür etti. Başkan Öztürk öncelikle doğaya saygısı olmayanın kendisine saygısı olmaz dedi.
Başkan Öztürk Bu coğrafyada, bu topraklarda ülkemiz 2023 ve 2071’e hazırlanırken yeni Türkiyenin istikbalini genç kuşakları bırakacağız. Bizden sonraki nesillere güzel bir güzel bir Türkiye, Güzel bir doğa bırakmak için çaba sarfediyoruz ve bu güzel Ülkemizde daha güzel çevreyi, daha güzel doğayı korumak ve kollamak sizlerin görevidir dedi.
160 BİN FİDAN DEDİK 250 BİNE YAKLAŞTI
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk amaçlarının temiz bir çevre,temiz bir doğa olduğunu ve bu yüzden Ceyhan Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 91.yılı nedeniyle ağaç kampanyası düzenlediklerini ve bu kampanya çerçevesinde 160 vatandaşımızı fidanlarla buluşturmanın yanı sıra Hatıra ormanı oluşturduklarını ve ilçede yaşayanlara çeşitli türlerde ağaç fidanı dağıttıklarını belirten Başkan Öztürk 160 bin fidan demiştik fakat şu an 200 bine yaklaştı yeni hedefimiz ise 250 fidanı toprakla buluşturmak dedi.

Konuşmaların ardından Mavi Bayrak alması dileğiyle ve Çevreye duyarlığından dolayı (ÇUBADER) başkanı Tuluhan Torun Başkan Alemdar Öztürk’e bir plaket sundu. Daha sonra Başkan Alemdar Öztürk eldivenlerini giyerek Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği başkanı Tuluhan Torun (ÇUBADER) Adana Sulatı ve Doğa Sporları Okulu (ASDEM), SAD- AFAG dalgıçları ile gönüllü okullar Ceyhan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ile Adana Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi öğrencileri ve vatandaşlarla birlikte incirli plajı sahil şeridinde temizlik yaptı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

15 yaşındaki kayıp kız bulundu…

29 gün önce evden çıkıp bir daha dönmeyen 15 yaşındaki uyuşturucuya alıştırılan kız çocuğunu Kahramanmaraş’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir