27 Ocak 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Başkan Sözlü: “Cumhuriyet, Türk Milleti’nin Ölümsüz Eseridir”

Başkan Sözlü: “Cumhuriyet, Türk Milleti’nin Ölümsüz Eseridir”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti’nden aldığı güçle hareket ettiğini ve elde edilen büyük askeri başarının ardından, geleceğe yön vererek Cumhuriyeti ilan ettiğini belirtti.

Cumhuriyetin ilan edilmesinin 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Sözlü, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Milleti’nin, yok edilmek ve anayurdundan atılmak istenen bir ulusu harekete geçirerek, sonsuza kadar yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduklarını ifade ederek, “Cumhuriyetin ilanıyla Türkiye, çağdaş ve gelişmiş milletler arasındaki yerini alma yolunda çok önemli bir adım atmıştır. Bu yüzden Kurtuluş Savaşı’nda atalarımızın canı pahasına elde ettiği zaferin değerini koruyabilmesi için Cumhuriyet değerlerine sahip çıkma yolunda hiç bir fedakarlıktan kaçınmamamız gerekir” dedi.

“Atatürk’ün gösterdiği hedeflerden sapma olmamalı”

Türkiye’nin zorlu günlerden geçtiğini, ülkeyi çevreleyen coğrafyanın dört bir yanında kan, acı ve gözyaşı olduğunu, Türkiye’de de terör örgütlerinin hain saldırılarına devam ettiğini hatırlatan Sözlü, “Bize emanet edilen Cumhuriyeti, değerleriyle beraber göz bebeğimiz gibi korumak zorundayız. Çevremizdeki ülkelerde mülteci konumuna düşen, vatanlarından kopmak zorunda kalan, büyük acılar yaşayan toplumları görüyoruz. Türk Milleti, elbette her türlü zorluğu yenecek ve ülkesine yönelik saldırıları bertaraf edecek güce sahiptir. Atalarımızın kanıyla canıyla bedel ödeyerek kurduğu Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerden sapma göstermeden yürüyerek koruyabileceğimizi asla unutmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Başkan Sözlü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını şöyle noktaladı: “Bu vesileyle hemşehrilerimin ve Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Bize bu Cumhuriyeti kuran ve emanet eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, saygı ve özlemle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti’nin sonsuza kadar yaşayacak en büyük eseridir.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Elazığ’a gönderilen yardım tırları yola çıktı…

Adana’dan, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bölgeye 4 tır dolusu çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir