”Biliyoruz ki Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gittiği sürece, Cumhuriyetimiz sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle milletine olan inancını ve güvenini, Cumhuriyetin sonsuza kadar varlığını sürdüreceğine inancını çok uzun süre önce dile getirmiştir.

Cumhuriyet sayesinde bugün halk çocukları ülke yönetiminde pay sahibi olabiliyor, şehirleri ve ülkeyi yönetebiliyor, vatandaşlarımız da memleketi kimin yöneteceğine karar verebiliyor.

Esir edilmek, toprakları elinden alınmak istenen milletine, Kurtuluş Savaşı ile yeniden bir vatan armağan eden, ardından ülkesini Cumhuriyetle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, halkına özgürlüğün, demokrasinin, çağdaşlığın yolunu açmıştır.

Bugün ülkemizin çevresindeki birçok noktada savaş, kan ve gözyaşı olduğunu görüyoruz. Cumhuriyetimiz bizleri tüm bunlardan da koruyan en önemli nimetimizdir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletine gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için Cumhuriyetimizi korumak, geliştirmek ve her geçen gün daha güçlü hale getirmek zorundayız.

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor olmamız, coşkumuzu, sevincimizi, gururumuzu ve kararlılığımızı artıyor.

Bu vesileyle ülkemizi düşman işgalinden kurtaran ve bizlere Cumhuriyetle taçlanmış bir vatan bırakan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun… ”

Zeydan Karalar