13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Başkan Esendemir’den 8 Mart Mesajı…

Başkan Esendemir’den 8 Mart Mesajı…

ÇGC Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan Esendemir, şunları kaydetti: “Yaşamımızın vazgeçilmezi olan kadınlarımız, sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı, üretkenliği ve yetiştirdiği evlatlarıyla geleceğimizi şekillendirirken büyük haksızlıklara da uğruyor. Seçme seçilme hakkını birçok Batı ülkesinden daha önce kazanan kadınlarımız günümüzde ne yazık ki şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe maruz bırakılıyor. Bu haksızlığın önüne geçmemiz gerekiyor. Çünkü kadın güçlüyse ancak o aile ve toplum güçlüdür.”

Kadınların hayatın her alanında alın teri döktüğünü vurgulayan Esendemir, şöyle devam etti: “Kadınlarımıza ve kız çocuklarımıza fırsat eşitliği sağladığımız kadar değerliyiz. Onların ürettiklerine saygı duyduğumuz kadar değerliyiz. Bu değerin korunması için toplumsal olarak işbirliği yapmalı ve yaşanan sorunların çözümünde üzerimize düşen gayreti göstermeliyiz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’ diyorsa, bu sözün gereğini yerine getirmeliyiz.”

Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında ve yönetimin her aşamasında kadınların daha çok yer aldığı özgür bir toplum dileğinde bulunan Esendemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün aydınlık yarınlar adına tüm kadınlara kutlu olmasını temenni etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir