4 Haziran 2020 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / BARIŞ GÜNÜ İÇİN YÜRÜDÜLER…

BARIŞ GÜNÜ İÇİN YÜRÜDÜLER…

Adana’da 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle “Savaşların Ortasında Barışı Haykıralım!” sloganı ile yürüyüş düzenlendi.
İnönü Parkı’nda toplanan grup, sloganlar eşliğinde Atatürk Parkı’na yürüdü. Burada bir süre slogan adan grup adına KESK dönem sözcüsü Sabahat Mutluay hazırlanan ortak metini okudu. Dünyada silahların konuştukça kadın, genç, çocuk ve yoksullar başta olmak üzere insanlığı ağır bedeller ödediğini ifade eden Mutluay, “Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta, Şengal’de, tüm Ortadoğu’da insanlık kitlesel biçimlerde katledilirken, bizlerin kanın kırmızısını gördüğü yerlerde, birileri petrolün siyahını, doların yeşilini görüyor. Bölge halklarını insan onuruna yakışır biçimde yaşatabilecek kaynaklar insanların kanını oluk oluk akıtmak için harcanıyor” dedi.

“Bizler hiçbir zaman, hiçbir katledilenin kimliğine, inancına, diline, milliyetine, derisinin rengine bakmayanlar olarak bu barbarlığa meydan okuyoruz” diyen Sabahat Mutluay, “Çünkü biz öldürülüyoruz, sürgün ediliyoruz, işkenceden geçiriliyoruz, tecavüze uğruyoruz. Çünkü biz savaşlarda bedel ödeyenleriz. Ortadoğu’nun yoksul, emekçi hakları olarak mezhepçi savaşlarda ölüme yazgılı olmadığımızı, savaşlarda bedel ödeyenler olarak halkların kardeşçe yaşayacağını, geleceğini özgürce belirleyeceği bir ülke, bir coğrafya, hatta bir dünya yaratabileceğimizi biliyoruz. Tüm halkların eşit, özgür, insanca ve kardeşçe yaşayacağı bir dünyayı kendi ellerimizle kuracağız” dedi. Grup buradaki açıklamalarının ardından Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı…

Ceyhan’da, 2 kişiyi silahlı yaraladığı ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir