25 Haziran 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / ATDSK’dan milli takıma bir sporcu daha…

ATDSK’dan milli takıma bir sporcu daha…

ATDSK’nın alt yapısından yetişen Bahar Kılıç da, 14 Yaş’ta milli takıma girme başarısı gösterdi. Türkiye Tenis Federasyonu’nun 14 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası ATDSK ev sahipliğinde yapıldı. 5-11 Haziran 2023 tarihlerindeki turnuvaya Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Düzce, İstanbul, İzmir, KKTC, Kocaeli, Mersin, Muğla, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Trabzon, Uşak’tan 129 sporcu katıldı.

32lik eleme ve 32’lik ana tabloyla yapılan müsabakalar sonunda kadınlarda ATDSK’dan Bahar Kılıç ile İzmir’den Mira Karatoğma ile İstanbul’dan Tennis Europe sıralamasında en yüksek klasmana sahip Zümra Balkan, erkeklerde Ankara’dan Kaan Işık Koşaner, İstanbul’dan Mustafa Ege Şık ve İzmir’den yine en yüksek klasmana sahip olan Samim Filiz milli takıma giren tenisçiler oldular.

Turnuvada ilk 2’de yer alan tenisçilere kupaları Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin tarafından verildi.

Kupa töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Çintimar, Türkiye’nin güzide kulüplerinden ATDSK’nın teniste Adana markası olduğuna dikkat çekti. Çintimar, “1969 yılından beri şehrimize teniste büyük katkıları olan ATDSK, Ali başkanımız ve ekibiyle birlikte çok güzel işler yapıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. İnşallah bu tür kulüplerimizin, tesislerimizin sayısı şehrimizde artar ve Türk sporuna daha çok hizmet eder, buradan çıkan çocuklarımız da gelecekte ülkemizi olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonluklarında temsil edip, ay yıldızlı bayrağımızı en güzel şekilde dalgalandıracaklardır” dedi. ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi, Tenis Kaptanı Özkan Çetin de, tenisin gelişimi noktasında Türkiye Tenis Federasyonu’nun ciddi çalışmalar yaptığını kaydederek, “Kulüplerimiz de ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Avrupa seviyesine çıkmak için biz de ATDSK olarak bütün bu çalışmalarda yerimizi almaya çalışıyoruz. Bu çerçevede kortlardaki verimliliğimizi, eğitimlerimizi, antrenmanlarımızı artırıyoruz. Tesislerimize daha fazla yatırım yaparak misafirlerimize daha iyi imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Milli takım belirleme turnuvasının kulübümüze verilmesi bizleri oldukça mutlu etti. Çünkü bu tesis Türkiye’deki en iyi 3-4 kulübünden biri haline geldi. Bunun federasyon tarafından da takdir edilmesi bizleri mutlu etti” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir