12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Asırlık Taşköprü defter gibi kullanılıyor…

Asırlık Taşköprü defter gibi kullanılıyor…

Adana’da bulunan 16 asırlık tarihi Taşköprü, Roma İmparatorluğu döneminde inşa edildi. Taşköprü’ye, Lezzet Festivali dolayısıyla temizlenmesine rağmen yeniden sprey boyalarla yazılar yazıldı.TARİHİ DEĞERİNİ YİTİRİYOR

Taşköprü, Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birleştiren, üzerinden hala ulaşımın sağlanabildiği, dünyanın en eski köprüleri arasında yer alıyor.
Karayolları Genel Müdürlüğü’nce 2006 yılında restore edilip, sadece yaya ve bisiklet trafiğine açılan köprüye yazılar yazıldığını gören vatandaşlar tepki gösteriyor.

Vatandaşlar, özellikle Adana’nın tarihini görmeye gelen turistler için çok kötü bir durum olduğunu ve Taşköprü’nün tarihi değerini yitirdiğini dile getiriyor.

ADANA DENİLİNCE AKLA GELEN İLK YER

Gün içerisinde sürekli Taşköprü üzerinden geçen Deniz Özken, “Burası artık önemini kaybetti. Ben her sabah işim dolayısıyla geçiyorum. Yazılan yazıları gördükçe çok üzülüyorum. Çünkü Taşköprü, Adana denilince akla ilk gelen yer ama insanlar özellikle gençlerimiz, burayı defter gibi kullanıyorlar” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir