21 Şubat 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMET BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI…

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMET BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI…

 Sarıçam Belediye Başkanlığınca Aile Sağlığı Merkezi Hizmet Binası olarak yapılması planlanan binanın İl Sağlık Müdürlüğüne bedelsiz devri ile ilgili düzenlen protokol imza töreni, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in katılımıyla yapıldı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ali Tanju Altınsu ve diğer ilgililerin de katıldığı imza töreninde konuşan Vali Köşger, Sarıçam ilçesi Şahintepe Mahallesi’nde yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi Hizmet Binasının ilimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Şahintepe Mahallesi’nde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın mahallede Aile Sağlığı Merkezi bulunmaması nedeniyle kendilerine yakın konumda bulunan diğer sağlık merkezlerini kullandığını ifade eden Vali Köşger, açılacak olan bu Aile Sağlığı Merkezi ile mahallede yaşayan vatandaşlarımızın birinci basamak sağlık hizmetine ulaşımlarının kolaylaşacağını belirtti.

Aile Sağlığı Merkezlerinin sağlık alanında hizmet kalitesini artırmayı ve vatandaşlarımıza daha iyi koşullarda sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen önemli bir adım olduğunu belirten Vali Köşger, “Sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini ve etkinliğini artırmak için yapılan bu tür yatırımlar, toplum sağlığının güçlendirilmesi ve vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezimiz vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm hizmetleri vererek ilimizin sağlık altyapısına önemli katkılar sunacaktır. Bunun için Sarıçam Belediye Başkanımız Bilal Uludağ başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Atılan imzaların ardından tören sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Zabıta Ekipleri Son Anda Yetişti…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesi Mirzaçelebi Sokak’ta bir kasap kaçak yollardan kesim için deve …

KADES Sistemi Anlatıldı…

Hayatın her alanın vatandaşlar ile devlet arasında köprü görevi görerek insanların derdine çare olan Emniyet …

Dini Nikahlı Eşini Bıçakladı!

Adana’da kendisini darbettiği iddiasıyla dini nikahlı eşini meyve bıçağıyla yaralayan kadın gözaltına alındı. Alınan bilgiye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir