12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / AHİLİK HAFTASI İL KUTLAMA KOMİTESİ’NDEN BAŞKAN SÖZLÜ’YE ZİYARET…

AHİLİK HAFTASI İL KUTLAMA KOMİTESİ’NDEN BAŞKAN SÖZLÜ’YE ZİYARET…

Adana’da bu yıl 9’uncusu düzenlenen Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı kutlamaları nedeniyle, İl Kutlama Komitesi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü, Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Adana Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, ESOB Başkan Vekillleri Mustafa Göktaş ve Kenan Yılmaz ile ESKKK Güney Bölge Birliği Başkanı Muhammet Yalçın, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Ç.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Muhammet Yılmaz, Gençlik spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Kır’ın yer aldığı komiteyi kabul etti. Başkan Sözlü, “Türk Ahiliği, Türk esnafının ahlak ölçüsü, dayanışma ölçüsüdür. Yaptığı işte ticaret ahlakının kurumsallaşmış halidir. Bu geleneği yaşatmak, diri tutmak noktasında gayret sarf eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Nihat Sözütek de, “Davetimize katılmanızdan şeref duyarız. Ahi Evran esnafın ilk örgütlenme lideridir. ‘Pabucu dama atmak’ deyimi, Ahi Evran Felsefesi’nin temeli olan akıl, ahlak, bilim ve çalışmanın ta kendisidir. Hatalı, arızalı, defolu ürün yapanın işi dama atılır ve bir daha esnaflık yapmasına izin verilmezmiş. Etkinliklerimize katılımızdan şeref duyarız” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yüreğir’de sosyete pazarı açıldı…

Yüreğir ilçesinde sosyete pazarı açıldı. Sosyete pazarı, pazar günleri PTT Evleri Kapalı Semt Pazarında, çarşamba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir