4 Ekim 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / ADANA’YA KASIRGA UYARISI…

ADANA’YA KASIRGA UYARISI…

Son zamanlarda sürekli olarak değişen hava koşulları ile birlikte yeni felaketlere karşı tedbirler alınması gerektiği belirtiliyor. Yaz mevsiminin oldukça sıcak ve kurak geçmesinin artından fırtına ve birçok hava olayı gündemde yer alıyor.

AKDENİZ İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

Hava koşullarında sürekli olarak değişim yaşanmasıyla birlikte vatandaşlar takip etmekte zorlanıyor. Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı bugünlerde hava koşulları daha da sertleşti. Sonbahar mevsimine girilmesiyle rüzgarlar şiddetini artırırken, uzun zamandır beklenen yağışlar da gündeme geliyor.

Sosyal medya üzerinden felaketlere karşı uyarılarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Akdeniz hakkında uyarılar yaptı. Kasırga üretmeye başladığını belirterek, “Bir Akdeniz kasırgası var. Bu Kasırga’nın yönü belli değil. Son güncelleme Doğu Akdeniz’den giriş yapacağını söylüyor. Yani Mersin ve Adana tarafından. Her güncellemeyi takip ediyorum. Bilgi vereceğim…” ifadelerine yer verdi.

TARİHİ BELLİ OLDU

Hava Forum isimli sosyal medya hesabından Akdeniz’i yakından ilgilendiren çok önemli bir paylaşım yapıldı. İklim değişikliğinin etkisiyle giderek ısınan Akdeniz’de, tahminlere göre bir kasırga meydana gelmesi an meselesi.

Hava Forum tarafından yapılan paylaşım şu şekilde;”Kasırgalar sıcak denize bayılır. Sıcak sudan beslenir. Akdeniz bu sezon adeta yanıyor. Deniz suyu sıcaklıkları 27-30 derecelerde. Modeller bir Akdeniz Kasırgası tahmini yapıyor. Hatta bu senaryolardan biri 11-12 Eylül civarı Mersin-Adana gözüküyor. Şu an belirsiz, takipteyiz…”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

‘Enflasyona tutsak olduk!’

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon verilerinin hız kesmeden …

Eczacılık öğrencilerine oryantasyon programı…

Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Programının açılış konuşmasını yapan Ç.Ü. Eczacılık Fakültesi …

Salbaş’ta termal su bulundu…

Karaisalı’nın Salbaş mevkindeki Kuzgun ve Kocaveliler yolu üzerinde MTA tarafından yapılan sondaj çalışmalarında 65 derece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir