26 Şubat 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’nın sulama kanalları, atıklardan temizleniyor…

Adana’nın sulama kanalları, atıklardan temizleniyor…

Adana’da DSİ‘ye ait kanallarda su kesintisi sonrası ortaya çıkan kirlilik ve koku sorunu, atıkların temizlenmeye başlamasıyla giderilmeye çalışılıyor.

Tarımsal sulamada büyük önem taşıyan Adana’daki DSİ’ye ait kanallarda suların kesilmesiyle ortaya çıkan görüntü kirliliği ve koku, zaman zaman rahatsız edici boyutlara ulaşıyor. Çevre kirliliği ve halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan Adana’daki sulama kanallarının temizliği, sürüyor.

Çalışmalar, Seyhan Barajı’ndan başlayan ve şehrin birçok noktasından geçen sulama kanallarını kapsıyor. Ekipler, kanallarda biriken çöpler, molozlar, atıklar, yabani otlar ve zeminde biriken tortular özenle temizleniyor.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Denizcilik ve İç Su Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin doğusunda yer alan sulama kanallarında da benzer çalışma yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sulama kanallarının temizliğinin şehrin tarımsal üretimi ve çevre sağlığı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Yetkililer, vatandaşlardan kanallara atık ve moloz atmamalarını istedi.

Kanallara atık boşaltılmasının çevre kirliliği ve halk sağlığı açısından risk taşıdığını belirten halk sağlığı uzmanları ve çevreciler ise, “Kanal yakınında bulunan bazı kişi ve pazarcı esnafının duyarlı olmasını bekliyoruz. Her bulduğumuz şeyi bereketli topraklara can suyu olan kanallara atmayalım. Görüntü kirliliğinin yanında oluşan koku da rahatsız edici oluyor. Bu görüntü şehrimize yakışmıyor.” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Karataş Spor Kenti Yolunda İlerliyor…

Topuz, Karataş Belediyesi’nin desteklediği U-16 Ligi Final Müsabakalarının ardından düzenlenen ödül törenine dair bilgiler paylaştı. …

Dyt. Sevim Akçay’dan Seminer…

Engelsiz Eğitim Merkezi’nde sağlıklı beslenme üzerine, bünyesinde bulunan Diyetisyen Sevim Akçay tarafından bir seminer verildi. …

Adana’da Öğrencilere Terör Uyarısı…

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir