13 Mayıs 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Adanalı Şöhretler Adına Kaldırım Oluşturuldu…

Adanalı Şöhretler Adına Kaldırım Oluşturuldu…

Adana’da bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Film Festivali kapsamında, Adanalı ünlüler adına ‘Adanalı Şöhretler Kaldırımı’ oluşturuldu.

Türk sineması, sanat, müzik, edebiyat, spor ve kültürel alanda ünlü 12 Adanalı isim, festival kapsamında ölümsüzleştirildi. Ünlü Hollywood Bulvarı’ndan esinlenilerek oluşturulan kaldırımda Yılmaz Güney, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Şener Şen, Suna Kan, Erol Büyükburç, Abidin Dino, Ferdi Tayfur, Menderes Samancılar, Ali Özgentürk, Aytaç Arman ve Fatih Terim’in adı yer aldı. Atatürk Caddesi üzerinde oluşturulan Adanalı Şöhretler Kaldırımı’nın açılışına, Menderes Samancılar, Yılmaz Güney’in kızı Elif Güney Pütün, Erol Büyükburç’un kızı Evren Büyükburç’un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, sanata ve edebiyata kentin çok büyük katkı sağladığını belirterek, emek verenlerin hiç unutulmadığını anlattı. Menderes Samancılar da, duygusal anlar yaşadığını belirterek teşekkür etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

2 yıldır aranan hükümlü yakalandı…

Kozan’da 2 yıldır uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinden aranan hükümlü, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Kozan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir