19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da üretilecek…

Adana’da üretilecek…

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini üretecek.

KAAN TEKNOLOJİ KULÜBÜ KURULDU

Kentin gençlerini sanattan spora, dil gelişiminden değerler eğitimine kadar birçok alanda gelişimini destekleyen Adana Gençlik Merkezi bu kez de Adana’nın gençlerine Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini tasarlayıp üretme olanağı sağlayacak bir adım atarak Adana Gençlik Merkezi KAAN Teknoloji Kulübü’nü kurdu. İlk olarak Adana Ülkü Ocakları’nın Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde oluşturduğu aynı zamanda isim babasının da Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy olduğu bilinen kulübün ilk toplantısında Adana Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Pıtırlı bu kapsamda ilk olarak, ulusal ve uluslararası yapılacak İnsansız Hava Araçları yarışmalarında, tasarlanıp üretilecek olunan yerli ve milli İHA’lar ile başarılar alınması hedeflediklerini ifade etti..

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEKLER

30 kişiden oluşan kulübün içinde bulunan AR-GE ekibiyle İHA’larda bulunan elektronik sistemlerden olan kumanda, motor, motor sürücüsü, yer istasyonu, telemetri ve uçuş kontrol bilgisayarıda yerlilik ve millilik kapsamında üretilecek olup geliştirilecek yerli ve milli projelerde kullanılacak olan malzeme ve sistemler Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından desteklenecek. Adana Gençlik Merkezinde bulunan atölyelerde çalışmalarını gerçekleştirecek olan KAAN Teknoloji Kulübü, gelecek nesillerin tam bağımsız Türkiye’sini inşa etmeye kararlı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir