22 Eylül 2023 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da üretilecek…

Adana’da üretilecek…

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini üretecek.

KAAN TEKNOLOJİ KULÜBÜ KURULDU

Kentin gençlerini sanattan spora, dil gelişiminden değerler eğitimine kadar birçok alanda gelişimini destekleyen Adana Gençlik Merkezi bu kez de Adana’nın gençlerine Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini tasarlayıp üretme olanağı sağlayacak bir adım atarak Adana Gençlik Merkezi KAAN Teknoloji Kulübü’nü kurdu. İlk olarak Adana Ülkü Ocakları’nın Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde oluşturduğu aynı zamanda isim babasının da Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy olduğu bilinen kulübün ilk toplantısında Adana Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Pıtırlı bu kapsamda ilk olarak, ulusal ve uluslararası yapılacak İnsansız Hava Araçları yarışmalarında, tasarlanıp üretilecek olunan yerli ve milli İHA’lar ile başarılar alınması hedeflediklerini ifade etti..

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEKLER

30 kişiden oluşan kulübün içinde bulunan AR-GE ekibiyle İHA’larda bulunan elektronik sistemlerden olan kumanda, motor, motor sürücüsü, yer istasyonu, telemetri ve uçuş kontrol bilgisayarıda yerlilik ve millilik kapsamında üretilecek olup geliştirilecek yerli ve milli projelerde kullanılacak olan malzeme ve sistemler Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından desteklenecek. Adana Gençlik Merkezinde bulunan atölyelerde çalışmalarını gerçekleştirecek olan KAAN Teknoloji Kulübü, gelecek nesillerin tam bağımsız Türkiye’sini inşa etmeye kararlı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

LÖSEV’DEN, 25. yıl kutlamasında müjde…

   Ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu ve Lösemili Çocuklar Korosu’nun sahne performanslarıyla göz doldurduğu gecede iş, …

Adana’ya Uluslararası Caz Festivali geliyor…

  Adana Caz Kulübü Derneği’nin başkanı olan ve aynı zamanda kentin saygın tanınmış isimlerinden birisi …

Baysal’dan ÇGC’ye ziyaret…

  AK Parti’den Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adaylığını açıklayan, Kozan kökenli, tanınmış İş İnsanı Hilmi Baysal; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’e nezaket …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir