2 Aralık 2023 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da “Mentörlük Zirvesi”

Adana’da “Mentörlük Zirvesi”

EMMC Yönetim Kurulu Başkanı Demet Uyar, 6 Şubat depremlerinin etkilediği Adana‘da bu zirvenin, “Zorluklardan mentörlükle güçlenerek çıkmak” temasıyla düzenlendiğini açıkladı. Uyar, zirvenin odak noktasının depremden etkilenen bölgedeki kurum ve kuruluşlara mentörlük uygulamaları hakkında bilgi sağlamak olduğunu belirtti.

Mentörlüğün artık Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından resmi bir meslek olarak tanındığını ifade eden Uyar, katılımcı firmaların şirketlerinde dışardan tecrübeli kişilerden mentör hizmeti alabileceklerini vurguladı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, liderlik özellikleri üzerine yapılan bir araştırmadan bahsederek, kadın liderlerin çoğu özellikte daha yüksek puanlar aldıklarını belirtti. Tuncel, üniversitenin depremde uzuvlarını kaybeden çocuklar için psikolojik ve ortopedik rehabilitasyon sağlayan bir Çocuk İyilik Merkezi kurduğunu ve bu merkezde çocuklara mentör bulunmasının planlandığını açıkladı.

Programda, Prof. Dr. Tuncel’e “Üstün Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Liderliği” dalında “EMCC Başkanlık Küresel Özel Onur Ödülü” verildi. Etkinliğe Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve çeşitli firma temsilcileri de katıldı. Bu zirve, depremin etkileriyle mücadelede ve toplumsal gelişimde mentörlüğün önemini vurgulayan bir platform olarak dikkat çekti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Seyhan’da “Psikolojik Şiddet Ve Genç Kadınlar” Söyleşisi…

  Seyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Adana Soroptimist Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen …

“Seyhan’da Yenilik Zamanı”

  Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı, İnşaat Mühendisi, 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, …

Başkan Kocaispir Şantiyede İşçilerle Buluştu…

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, şantiye tesislerinde görev yapan belediye çalışanıyla kahvaltıda buluştu. Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir