21 Şubat 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da görme engelliler okuluna kitap bağışlandı…

Adana’da görme engelliler okuluna kitap bağışlandı…

Derneğin “Masallara dokun” projesi kapsamında Braille alfabesiyle hazırlanan Türk ve dünya klasiklerinden oluşan 134 kitap, okulun kütüphanesinde yerini aldı.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Fatih Karadayı, okulda düzenlenen törende, kitapların hazırlanmasında bağışçıların desteği ve görme engelli üyelerin emeği olduğunu söyledi.

Projeye 2019’da başladıklarını ve Adana ile bugüne kadar 6 okula kitap bağışında bulunduklarını aktaran Karadayı, “İnşallah en kısa zamanda bütün görme engelliler okullarında bu projeyi gerçekleştirip daha farklı kitaplarla kütüphaneleri zenginleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Karadayı, dernek olarak kurumsal anlamda ilk sesli kütüphaneyi oluşturduklarını ancak bunun dokunarak okumanın yerini tutamayacağını belirtti.

Okul Müdürü Ahmet Taşdemir de Türkiye şartlarında görme engelli bireylerin Braille alfabesiyle hazırlanmış kitaplara ulaşma imkanının biraz kısıtlı olduğuna dikkati çekerek, desteklerinden dolayı derneğe teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar kitapların bağışlandığı kütüphaneyi gezdi, kitapları inceledi.

Törene, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Kavak, öğretmen ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ATO Genel Sekreteri Genç’ten ‘Kanun Teklifi’ Açıklaması…

Dr. Genç’in açıklamalarında şunları kaydetti: “Kanun teklifinde hastanelerde dağıtılacak ek ödeme miktarının belirlenmesinde esas olan unsurlar; tahakkuk, …

Kocaispir, Kadın Sanayicilerle Bir Araya Geldi…

Başkan Kocaispir, kadın sanayicilerin Adana ekonomisine katkılarına dikkat çekerek, kadın girişimcilerin ve sanayicilerin ekonomiye sağladığı değeri önemsediğini …

Zabıta Ekipleri Son Anda Yetişti…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesi Mirzaçelebi Sokak’ta bir kasap kaçak yollardan kesim için deve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir