18 Şubat 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da Demiryolu Tamir Aracı Kazası 3 İşçi Öldü…

Adana’da Demiryolu Tamir Aracı Kazası 3 İşçi Öldü…

Karaisalı ilçesinde 3 işçinin öldüğü, demiryolu tamir aracı kazasıyla ilgili olay yeri inceleme çalışması sürüyor.

Demiryolunda elektrifikasyon işlemlerini tamamlamak ve tamir etmek üzere hareket halinde olan, arkasında iki vagon takılı haldeki iş makinesinin Hacıkırı İstasyonu yakınlarında freni patladı.

Araçta bulunan üç işçinin durumu bildirmesi üzerine güzergahta önlemler alındı. Güzergahta hemzemin geçitler kapatılırken, karşı yönden gelen bir yük treni durdurularak geri manevra ettirildi.

Freni patlayan araç, yaklaşık 9 kilometre bu şekilde hareket ettikten sonra Bucak Mahallesi’nde raydan çıktı. Araçla birlikte bir vagon raydan çıkarken, kontrolsüz kalan diğer vagon bir süre yoluna devam ettikten sonra durdu.

Kazanın ardından çevre güvenliği alınırken, demiryolu görevlileri inceleme başlattı. Kazada yaşamını yitiren işçilerin cenazeleri Karaisalı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Görgü tanığı Sezer Güldal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evde pencereden yağmuru seyrederken aracın çok büyük bir hızla önlerinden geçtiğini söyledi.

Güldal, “O arada füze geçti gibi oldu. Zaten gelmesiyle arası 30 saniye sürmedi. Çok büyük ses geldi. Kaza oldu. Gürültüyü duyunca kaza yerine geldik. 3 kişi ölmüş. Çalışanlarmış bunlar.” dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Araçta doğum yaptı…

Minibüsle hastaneye götürülen hamile kadın, yolda bebeğini dünyaya getirdi. Kent merkezinde yaşayan Suriyeli Nimet Sraj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir