21 Şubat 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da 517 bin 363 öğrenci karne aldı…

Adana’da 517 bin 363 öğrenci karne aldı…

 Seyhan ilçesi Şehit Ali İpek İlkokulu öğrencileri tarafından okul bahçesinde karşılanan Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, sınıfları gezerek karne dağıttı. Öğrencilerle bir süre sohbet edip, kitap hediye eden Vali Köşger, minik öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Daha sonra gazetecilere konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, kent genelinde 517 bin 363 öğrencinin karne aldığını söyledi. Vali Köşger, “Bugün bin 441 okulumuzda 517 bin 363 öğrenci yarı yıl tatiline giriyor. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimizde çok mutlu. Eğitim bizim için çok önemli. Bizim en büyük zenginliğimiz iyi eğitimli genç nüfusumuz. Öğrencilerimizi çağın bilgi ve becerisiyle ne kadar buluşturabilirsek o kadar bizler için iyi olacaktır dedi.

Uzaya çıkan ilk astronot Alper Gezeravcı’nın da Çukurovalı olduğunu dile getiren Vali Köşger, “Ülkemiz artık kendi sınırlarını aşıyor. Hayallerimizin sınırı yok. Büyük milletin çocuklarının hedefi ona paralel şekilde büyük hayalleri olması lazım. Çukurova’dan bir yörük çocuğunun uzaya çıkmış olması hepimizin gururu. Bunun devamı gelsin isteriz. Bizim milletimizin güçlenmesi aslında tüm dünyada adaletin yerleşmesine katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.


Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

“Gücümü Hemşehrilerinden Alıyorum!”

Sarıçam Orhangazi Mahallesi’nde esnafla ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, sohbet etti, görüş …

Anne Dostu Hastane Oldular!

Anne dostu hastane unvanı alan Yüreğir Devlet Hastanesi yönetimi ve ekibine İl Sağlık Müdür Vekili …

Adanalı Öğrenciler “ALESTA” İle Singapur’da Yarışacak…

Yeni öğrencilerin katılımıyla 10 kişiye ulaşan ekip, yapay zeka ve kamera destekli pervanelerin yardımıyla kablosuz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir