21 Şubat 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / “Adana Kentinin Zemin Özelliği ve Depremselliği”

“Adana Kentinin Zemin Özelliği ve Depremselliği”

Adana’da “Adana Kentinin Zemin Özelliği ve Depremselliği” konulu söyleşi gerçekleşecek. Bugün kadar birçok etkinliğe, söyleşiye ve projeye imza atmış olan Çukurova Sanat Girişimi (ÇGS) tarafından gerçekleştirilecek.

Özellikle 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli ve sonrasında meydana gelen depremler sonrasında bilinçlendirme amacıyla çok sayıda bu tür etkinlikler yapıldı. Bir örneğini daha göreceğimiz bu söyleşi etkinliğinde konuşmacı olarak Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Türkmen yer alacak.

Jeoloji Mühendisliği, Uygulamalı Jeoloji, Mühendislik Jeolojisi (Temel, Deprem, Baraj, Gölet), Mühendislik ve Teknoloji gibi alanlarda araştırmalar gerçekleştiren ve bu alanlarla ilgili önemli bilgiler ortaya koyan Prof. Dr. Türkmen, konu hakkında bilgilendirmelerde bulunacak.

12 Şubat Pazartesi saat 18.00’de Yazarlarevi’nde yapılacak. Söyleşi, aynı zamanda CSG’nin YouTube sayfasında canlı olarak yayınlanacak.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

“Aile Hekimliği’nde vergi adaleti istiyoruz!”

Adana Aile Hekimleri Derneği, Adana Tabip Odası, Genel Sağlık İş Sendikası Adana Şubesi ile Sağlık …

‘Mesleğimiz özel bir meslek’

  Adana Estetisyenler Derneği Başkanı Öznur Atay, “ Bugün özel bir gün. Biz, her sene …

Son Başvuruları Kaçırmayın!

Adana Tarım Orman İl Müdürlüğü, Bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hibe başvurularının 22 Şubat Çarşamba günü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir