13 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana Fotoğraf Haftası…

Adana Fotoğraf Haftası…

Seyhan Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği  Adana Fotoğraf Haftası15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapılacak açılışla başlıyor.

Seyhan Belediyesi tarafından restore edilerek Adana’ya kazandırılan SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak olan Adana Fotoğraf Haftası etkinlikleri 21 Aralık 2023 Perşembe gününe kadar devam edecek.

Adana Fotoğraf Haftası hakkında bilgi veren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Kültür ve sanat bir kentin kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Adana gibi ulusal ve uluslararası çapta sanatçılar yetiştiren bir kentin her alanda lider kentler içinde olmasını arzu ediyoruz. Biz bunu yine kültür sanatla yapacağımıza inanıyoruz.” dedi ve şöyle sözlerine şöyle devam etti:

“2019’da yönetimi geldiğimizden bu yana Adana’da kültür sanatın gelişmesi için önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımıza yeni bir halka ekliyor ve Adana Fotoğraf Haftası’nı başlatıyoruz. Tüm etkinliklerimiz Adana’ya yeni kazandırdığımız Seyhan Çırçır Sanat Merkezi’nde yapılacak. Tüm sanatseverleri bu güzel etkinliğe bekliyorum.”

Etkinliğin koordinatörü Mustafa Öncül ise Adana Fotoğraf Haftası programı hakkında “Kentin gelişmesinde kent kültürünün önemi çok fazla, kent kültürünün oluşmasında ise kentin sorumlulukları çok büyük. Mustafa Şahin, Alperen Akharman ve Otofokus Fotoğraf Grubu ile birlikte Adana Fotoğraf Haftası’nı bu konuları gözeterek projelendirdik. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay’ın ve ekibinin değerli desteğiyle güçlü bir program oluşturduk.” diyerek Hafta programı hakkında şu bilgileri verdi:

“Adana Fotoğraf Haftası’nda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek ve tamamı Adanalı sanatçıların eserlerinden oluşacak Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında 100’ün 100’ü Adanalı Fotoğafçılar Fotoğraf Sergisi’ni açacağız. Adana Fotoğraf Haftası’nda ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi gururlandıran isimleri ağırlıyoruz.”

Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı Fikir Önderi Ali Haydar Bozkurt, hemşerimiz usta gazeteci ve televizyoncu Nebil Özgentürk, yine hemşerimiz Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Sefa Ulukan 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapacağımız açılışta bizlerle birlikte olacak. Sonraki günlerde yapacağımız sunum ve söyleşilerde de ünlü Reklam Fotoğrafçısı Fethi İzan; sokak fotoğrafları ile tanıdığımız Sadık Üçok; son zamanlarda yapay zekâ ve dijital dünya konusunda yaptığı çalışmalarla öne çıkan Ozan Sihay; gezi fotoğraflarıyla Reha Bilir ve müthiş doğa fotoğraflarıyla Erol Doğaner sanatseverlerle birlikte olacak. Ayrıca etkinlik süresince farklı konularda düzenlediğimiz panel ve söyleşilerde bilim insanlarını ve sanatçıları ağırlayacağız.

Sanatseverler programlarımızı Adana Fotoğraf Haftası’nın sosyal medya hesaplarından  ve www.adanafotoğrafhaftasi.com internet sitesi üzerinden takip edebilirler. Tüm sanatseverleri açılışımıza ve hafta içindeki etkinliklerimize bekliyoruz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir