24 Ekim 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Siyaset / Adana Barosu yürüyüş hazırlığında…

Adana Barosu yürüyüş hazırlığında…

Adana Barosu, TBMM gündemine gelecek ‘İç Güvenlik Paketi’ne tepki göstermek için Perşembe günü Adliye binası önünden Atatürk Parkı’na bir yürüyüş gerçekleştirecek.

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, yazılı açıklamasında, yürüyüşe tüm meslektaşları ile vatandaşları davet ett. Çıtırık, paketin bu haliyle yasalaşması halinde yargının ve kolluğun günlük siyasi hesaplarla toplumun beklentileri ve demokratik değerler yerine, siyasal iktidarın ihtiyaç ve amaçlarına hizmet edecek şekilde dizayn edileceği, bunun bedelini de bütün bir toplumun ağır bir şekilde ödeyeceğini vurguladı. Atatürk Parkı’nda pakete yönelik eleştiri ve yurttaşın hak arayışı önündeki engellerin kaldırılması için seslerini en yüksek perdeden duyuracaklarını ifade eden Çıtırık, “İç güvenlik paketinin yasalaşmaması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

‘İç Güvenlik Paketi’ olarak isimlendirilen, çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören düzenlemenin yasalaşması ile demokratik bir toplum için olmazsa olmaz birçok hakkın sınırlanacağını belirten Çıtırık, söz konusu hakların kullanımının oldukça ağır cezalarla karşılık bulacağını sözlerine ekledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Portakal hasadı başladı…

Türkiye’nin narenciye ihtiyacının 3’te 1’ini karşılayan Adana’da portakal hasadı başladı. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir