20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / 4 HASTA ÖLÜMDEN DÖNDÜ…

4 HASTA ÖLÜMDEN DÖNDÜ…

Adana’da programsız elektrik kesintisi nedeniyle, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nin dahiliye yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı 4 hasta ölümden döndü. Jeneratörün de arızalandığı hastanenin acil servisine bir süre hasta kabulü yapılamazken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastalar da başka bölümlere taşındı.

Kentte son 4 gündür yetersiz trafolar ve hava koşullarının da etkisiyle artan elektrik kesintileri, herkesi mağdur etti. Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (Toroslar EDAŞ), acil arıza ekipleri oluştursa da meydana gelen elektrik kesintilerine vatandaşlar tepki gösteriyor. Günlük 2 bin 500 hastanın tedavi gördüğü ve 3 bin 300 çalışanı bulunan 1100 yataklı Balcalı Hastanesi’nde de önceki gün saat 16.30’da programsız elektrik kesintisi meydana geldi. Tam 9 yoğun bakım ünitesinde 200 civarında hastanın tedavi edildiği hastanenin 19 jeneratörü kesinti sırasında devreye girerken, 1 jeneratör arıza yaptı. Arızalanan jeneratörün elektrik sağladığı dahiliye yoğun bakım servisinde, elektrikle çalışan solunum cihazları ile tıbbi aletler bozuldu. Bu nedenle servisteki adı açıklanmayan 4 hasta, diğer jeneratörlerle elektrik verilen başka yoğun bakım ünitelerine taşındı.

Hastane çalışanları, hastalar ve yakınlarının büyük endişe yaşadığı kesinti nedeniyle, hastanenin yoğun bakım üniteleri ve acil servisine önceki gün saat 16.00’dan dün Sabah saat 08.00’a kadar hasta kabulü yapılamadı. Kesinti nedeniyle bilgilendirilen Adana 112 Acil İl Ambulans Servisi Başhekimliği de, olası hasta transferleri için ambulans ve sağlık ekipleriyle alarm durumuna geçti. Elektrik kesintisi sırasında hastane ameliyathanelerinde operasyon yapılmaması ‘şans’ olarak nitelendirilirken, hastane yönetimi arızalanan jeneratörü tamir ettirdi. Bir süre sonra da Toroslar EDAŞ yetkilileri, hastaneye elektrik verilmesini sağladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir