12 Temmuz 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / 17 yaşındaki annenin 3 aylık bebeği öldü…

17 yaşındaki annenin 3 aylık bebeği öldü…

15 yaşında evlenen yabancı uyruklu bir kadının emzirip uyuttuğu 3 aylık bebek, sabah ölü bulundu. Yetkililer, bebeğin gece yan yatırılmadığı için kusup hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruyor.

Olay merkez Yüreğir ilçesi, Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Ülkelerindeki savaştan kaçan Suriye uyruklu 17 yaşındaki Fatma Amaye 2 yıl önce Mahmud Amaye (22) ile evlendi. 15 yaşında evlenen genç kadının 3 ay önce Yusuf adını verdikleri bir bebekleri dünyaya geldi. Dün sabaha karşı da anne ağlayan bebeğini emzirip uyudu. Saat 09.00 sıralarında kalktığında ise bebeğinin nefes alıp veremediğini fark edince hemen sağlık ekiplerine haber verdi.

SAĞLIK EKİPLERİ BEBEĞİ KURTARAMADI
Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri bebeği ambulansa alıp kontrol ettiğinde kalbinin durduğunu belirledi. Bebeğe müdahale edildi ancak bebeğin kalbi geri çalıştırılamadı.
Ölen bebeği, amcası Halil Amaye kucağına alarak evine geri götürdü. Bebekte herhangi bir dış müdahale rastlanmazken gece emzirildikten sonra yan yatırılmadığı için kusup hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Bebek daha sonra otopsi için adli tıp kurumu götürüldü. Otopsinin ardından bebek ailesi tarafından alınarak toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan Belediyesinden işçiye müjde…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, belediyeye bağlı müdürlüklerde görev yapan kadrolu işçiye Kurban Bayramı öncesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir