12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / 15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 31 Sanığa Ağır Ceza…

15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 31 Sanığa Ağır Ceza…

Yumurtalık’ta 15 yaşındaki G.S.Ç.’ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan ve aralarında bir siyasi partinin eski ilçe başkanının da bulunduğu 18’i tutuklu 31 sanığa ceza yağdı.

Yumurtalık İlçesi’ne bağlı bir köyde oturan ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi G.S.Ç., haziran ayında okuldaki bir arkadaşına, erkeklerle zorla ve para karşılığında cinsel ilişkiye girdiğini anlattı. Bu öğrencinin okul müdürüne durumu bildirmesi üzerine polise haber verildi.

Emniyet’e götürülen küçük kız ifadesinde bir siyasi parti eski ilçe başkanı olan V.Y.’nin tecavüzüne uğradığını, ondan sonra hem V.Y. ile hem de diğer erkelerle birlikte olduğunu söyledi.

Soruşturma sonunda 31 sanık hakkında ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hürriyetten yoksun kılma ve çocuğu fuhuşa teşvik’ suçlarından 2 ila 35’er yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın ilk celsesinde ifade veren G.S.Ç. tüm sanıklardan şikayetçi olarak şunları söyledi:

“Bana ilk tecavüz eden kişi ‘V.dede’ diye hitap ettiğim V.Y. oldu. Ben 9 yaşındaydım, bayramın ikinci ya da üçüncü günüydü, şeker bayramıydı. Komşumuz olan H.’nin nişanı vardı. Yanımda A. isimli arkadaşım vardı. V.Y. arabasıyla yalnız olarak geldi, ‘Size dondurma almaya gidelim’ dedi. Biz de bindik ve gittik, dondurmayı bize aldı, daha sonra bizi eve götürdü, evde kimse yoktu. A. dışarıda kaldı ve top oynuyordu, bize topu V.Y. almıştı.

Beni içeriye çağırdı, harçlık vereceğini söyledi. Kapıyı örttü, bana orada tecavüz etti, ben bağırdım ancak ağzımı kapattı. 2015 yılı mayıs ayına kadar kendisiyle birden çok kez ilişkiye girdik. Bana kendisi harçlık verirdi, babama da zaman zaman para verirdi, karşılığını benden alırdı. Hatta V.Y. bana Y.K. ile ilişkiye girmem konusunda beni yönlendirdi, ‘Git onunla ilişkiye gir iyi parası var’ diye.”

Tüm sanıklar suçlamaları kabul etmezken mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan 11’ini tahliye etti.

18’i tutuklu 31 sanık Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Sanıklar yöneltilen suçlamayı kabul etmezken bazıları G.S.Ç.’nin iftira attığını öne sürdü. Kıza 9 yaşındayken tecavüz ettiği iddia edilen V.Y. ise yıllarca esnaflık yaptığını belirterek, “Benim gibi bir adamın bana göre eli yüzü kirli, bitli birisine bu eylemi yapması mümkün değildir. G.S.Ç.’nin ifadelerinin aslı astarı yoktur” diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, V.Y.’ye 26 yıl hapis cezası verirken diğer 30 sanığa da 1 ile 34 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezaları verdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yüreğir’de sosyete pazarı açıldı…

Yüreğir ilçesinde sosyete pazarı açıldı. Sosyete pazarı, pazar günleri PTT Evleri Kapalı Semt Pazarında, çarşamba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir