Gökçeler Köyü Üniversiteliler Derneği Başkanı Fatih Kara’nın  ve öğretmenlerinin rehberliğinde  Seyhan ilçesine bağlı Zeytinli Köyü ilkokulunda öğrenim gören öğrenciler için anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Köy okulu öğrencileri Cumhuriyet’in 100. yılını anlamlı bir şekilde kutlamalarına katkı sağlamak, onlara Cumhuriyet’in değerlerini ve önemini aktararak bu değerlerin korunması ve yaşatılması konusunda bilinçlendirmek amacıyla Seyhan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla unutulmayacak bir gün geçirdi.

Gezi kapsamında öğrenciler, Tepebağ mahallesinde yer alan başta Atatürk evi olmak üzere, müzeler, tarihi yerleri ziyaret etti. Buraları görme, inceleme ve öğrenme fırsatı bulan. minikler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Gökçeler köyü derneği başkanı Fatih Kara’ya ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Başkan Fatih Kara’da böylesine anlamlı bir günde öğrencilere gitmedikleri, göremedikleri yerlere götürerek onların sevindirmekten çok mutlu olduklarını belirterek dernek olarak bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade etti.