19 Mart 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Seyhan Belediyesi Çalışıyor…

Seyhan Belediyesi Çalışıyor…

Belediyecilik anlayışının halkla içe içe olmaktan geçtiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı hizmetlerle dikkati çekiyor.

Seyhan halkının huzurlu bir yaşam sürmesi için gece-gündüz demeden çalışan ve sürekli büyük projelere imza atan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte işçisi, esnafı, spor camiası ve tüm halkı çok mutlu… Hizmette hiçbir ayrım yapmadan Seyhan’ın bütünü mahallelerinin yanı sıra Adana’nın diğer ilçelerine de hizmet götürmesiyle de dikkat çeken Başkan Karalar, “Eğer Seyhanlı, Adanalı mutluysa ben de mutluyum” dedi.

Seyhan Belediyesi’nin Yeşilyurt Mahallesi’nde içerisinde kapalı otopark, açık ve kapalı semt pazarı, düğün salonu, çocuk oyun alanı, açık hava sineması, sergi salonu, çok amaçlı salon, iki kafeterya ve SEYMER’in olduğu tesisin temel atma töreni gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Faik Öztrak, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Seyhan’a yaptığı hizmetlerin CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışının en iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi.
1 Mayıs İşçi Bayramı, Seyhan Belediyesi’nde temizlik işçilerinin halayları ile kutlandı. Kutlama törenine katılan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da işçilerle birlikte halay çekerken; “Halay çekmeyi bilmem ama işçinin hakkını bilirim, işçi hakkını korumayı bilirim” diye konuştu.

Seyhan Belediyesi ve DİSK Genel iş arasında 2 yıllık süreyi kapsayan toplu iş sözleşmesi belediyenin bahçesindeki törenle imzalandı. İmza törenine belediyede çalışan işçiler yoğun ilgi gösterirken DİSK Genel İş Adana Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu sözleşmeden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Seyhan Belediyesi Eşitlik Birimi’nin organizesinde uluslararası gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali ile birlikte gerçekleştirilecek olan 1. Kadın ve Yaşam Festivali düzenlendi. Festivalde Elis Dubaz ve Ricardo Moyano konseri de gerçekleşti. Etkinliklere Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, eşi Nuray Karalar ile birlikte katıldı.

Seyhan Belediyesi tarafından Adana’nın Karaisalı ilçesine yaptırılan Zeydan Karalar Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın açılışı yapıldı. Karalar, parkları yapmak kadar onları korumanın da önemli olduğunu söyledi.

Seyhan Belediyesi ile Çelikten Spor Kulübü’nün farkındalık oluşturmak için düzenlediği “Kitabını kap gel” etkinliği kapsamında gençler, kitap okudu. Projenin fikir babası Çelikten Spor Kulübü Başkanı Doğan Çelikten, Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen etkinliğe düğünü öncesinde damatlığıyla, eşi ise gelinliğiyle katıldı. Çelikten ve eşi vatandaşlar ile birlikte kitap okuduktan sonra düğünlerine gitti.

Adana’da Seyhan Belediyesi, sokak köpekleri ve kedileri için hayvan severlere 300 torba mama dağıttı. Seyhan Kent Konseyi Hayvan Hakları Merkezi’nde yapılan dağıtım töreninde konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve geldikleri günden bu yana hayvan severlere ciddi anlamda destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Seyhan Belediyesi doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak amacıyla başlattığı “Bez Torba Kullan Doğayı Koru” adlı projeyle pazarlarda alışveriş yapan vatandaşlara bez torba (ekolojik pazar çantası) dağıttı. Şakirpaşa Kapalı Semt Pazarında vatandaşlarla bir araya gelip bez çanta dağıtımı yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, vatandaşları ve pazarcı esnafı bilgilendirdi.

Seyhan Belediyesi, 7 art 2 sivil inisiyatif grubu birlikteliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere verilmek üzere alınan toplam 10 adet elektrikli tekerlekli sandalye için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi sonrası elektrikli tekerlekli sandalyeler kurada ismi çıkanlara teslim edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Motosikletle Kanala Düşen Sürücü Haytını Kaybetti…

Motosikletle sulama kanalına düşen Müslüm Buzkiz (52) yaşamını yitirdi. Olay, Yüreğir ilçesi Danişment Mahallesi’nde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir