Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Orient Dostluk ve Barış Rallicileri Adana’da…

19 Mayıs 2018 Cumartesi, 19:22

Fransa’da başlayıp Ürdün’de sona eren, 13. Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi’nin yeni durağı Adana oldu.

5 Mayıs’ta Fransa’nın Strazburg kentinde başlayıp, Ürdün’de sona eren Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi bu sene 13’üncü kez gerçekleştiriliyor. 11 ülkeden 200 sporcu, 105 aracın katıldığı rallinin sonunda araçlar yardıma muhtaç insanlara bağışlanacak.

Ralliciler, Adana Seyhan Nehri üzerindeki Taş Köprü’de vatandaşlarla bir araya gelerek, hatıra fotoğraf çektirdiler. Rallicileri Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü karşıladı.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Orient Rallisi 2. Başkanı ve Türkiye Koordinatörü Nadir Serin, bu projedeki amaçlarının Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Yabancı turistlerin gitmedikleri yerlere giderek Türkiye’nin misafirperverliğini, Türkiye’de insanların seyahat etmesinin bir sorun olmadığını göstermek. Yarışa katılan 200 Avrupa Birliği vatandaşı ülkelerine döndükleri zaman güzel fikirler ile dönecekler” diye konuştu. Serin, bu şekilde 200 gönüllü elçi kazandıklarını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.