23 Mart 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Orient Dostluk ve Barış Rallicileri Adana’da…

Orient Dostluk ve Barış Rallicileri Adana’da…

Fransa’da başlayıp Ürdün’de sona eren, 13. Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi’nin yeni durağı Adana oldu.

5 Mayıs’ta Fransa’nın Strazburg kentinde başlayıp, Ürdün’de sona eren Allgaeu Orient Dostluk ve Barış Rallisi bu sene 13’üncü kez gerçekleştiriliyor. 11 ülkeden 200 sporcu, 105 aracın katıldığı rallinin sonunda araçlar yardıma muhtaç insanlara bağışlanacak.

Ralliciler, Adana Seyhan Nehri üzerindeki Taş Köprü’de vatandaşlarla bir araya gelerek, hatıra fotoğraf çektirdiler. Rallicileri Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü karşıladı.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Orient Rallisi 2. Başkanı ve Türkiye Koordinatörü Nadir Serin, bu projedeki amaçlarının Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Yabancı turistlerin gitmedikleri yerlere giderek Türkiye’nin misafirperverliğini, Türkiye’de insanların seyahat etmesinin bir sorun olmadığını göstermek. Yarışa katılan 200 Avrupa Birliği vatandaşı ülkelerine döndükleri zaman güzel fikirler ile dönecekler” diye konuştu. Serin, bu şekilde 200 gönüllü elçi kazandıklarını ifade etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Hükümlülerden Adalet Ormanı’na 3 Bin Fidan…

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” kapsamında Adana’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 8 =