19 Mart 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Çukurova Otoshow Fuarı Açıldı…

Çukurova Otoshow Fuarı Açıldı…

6. Çukurova Otoshow Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Otomobil tutkunlarını bir araya getiren fuarın açılışında konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, otomobil fuarının imalat sektörünün ve istihdamın gelişmesinde büyük katkıları olduğunu belirterek, “Bundan sonraki fuarlarda yüzde yüz yerli malı, bir Türk markası otomobili de burada sergileme imkanımız da olacak” dedi.

TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz de, fuarda 14 farklı markanın yeni modellerini beğeniye sunduğunu belirterek, 3 otomobil markasının da bazı modellerini ilk kez Çukurova Otoshow Fuarı’nda görücüye çıkardığını söyledi.

Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Koordinatörü Hayri Erce ise 2017 yılının otomotiv sektörü açısından çok önemli bir yıl olduğunu vurgulayarak, ihracat açısından rekor elde edildiğini açıkladı. İhracatın ağırlıklı olarak Avrupa’ya yapıldığını söyleyen Erce, “Üretimde rekor bir yıl oldu ve 1 milyon 675 bin adet civarında üretim gerçekleştirdik. Türkiye ihracatının yüzde 20’sini, 28,5 milyar dolarla gerçekleştirdik” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Motosikletle Kanala Düşen Sürücü Haytını Kaybetti…

Motosikletle sulama kanalına düşen Müslüm Buzkiz (52) yaşamını yitirdi. Olay, Yüreğir ilçesi Danişment Mahallesi’nde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir