15 Ekim 2021 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Yunan bayraklı gemiyle çarpışan teknedeki 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı…

Yunan bayraklı gemiyle çarpışan teknedeki 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı…

Karataş’ta gece saatlerinde denize açılan balıkçılarla bir süre sonra iletişim koptu. Denizdeki diğer balıkçılar, açık denizde tekneyi alabora olmuş halde buldu.GEMİYLE ÇARPIŞMASI SONUCU ALABORA OLDU Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, saat 05.50’de Karataş ilçesi 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balıkavlama teknesinin çarpıştığı ve teknenin alabora olduğu bilgisi alınması üzerine bölgeye 3 Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi.
5 KİŞİDEN 4’ÜNÜN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI Teknede bulunan ve kayıp olduğu değerlendirilen 5 kişinin bulunması amacıyla arama kurtarma çalışması başlatıldı. Ekiplerin yürüttüğü çalışma kapsamında teknede bulunan 5 kişiden 4’ünün cansız bedenine ulaşıldı. Öte yandan Arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları hala devam ediyor.ADANA VALİLİĞİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI Adana Valiliği, Karataş ilçesinde Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı bir balıkçı teknesinin çarpışması olayıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “11 Kasım saat 05.50’de Karataş ilçesi 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı bir balık avlama teknesi çarpışmıştır. Alınan bilgi üzerine bölgeye intikal eden Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma ekipleri, kaybolan 5 kişiden 4’ünün cansız bedenine ulaşmış olup, arama kurtarma faaliyetleri halen devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir