4 Ekim 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / “Yerel basını öldürmeyin”

“Yerel basını öldürmeyin”

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan tasarruf genelgesine tepki gösteren Adanalı gazeteciler dün Basın Anıtı önünde bir açıklama yaparak bu yanlış karardan dönülmesi çağrısında bulundular. Türkiye Gazeteciler Sendikası ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti adına yapılan ortak açıklamada “Haberden tasarruf olunmaz” ifadeleri kullanılarak yetkilileri bu yanlıştan dönmeye çağrıldı.
BASINA DARBE VURULUYOR
TGS adına Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya ile ÇGC adına ise Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer birer açıklama yaparak genelgenin yerel basını bitirme noktasına geldiğine işaret ettiler. Büyükkaya açıklamasında “Kamu kuruluşlarına gazete aldırmayarak yapılacak tasarruf devede kulak bile olmayacaktır. Eğer tasarruf ile ekonomik sorunların çözüleceği düşünülüyorsa tasarruf yapılacak kalemlerin yeniden belirlenmesine ihtiyaç vardır.
Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak bu genelgenin iptalini istiyoruz.” Dedi. ÇGC adına konuşan Saygıdeğer ise “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kamu kurum ve kuruluşlarınca mevzuattan kaynaklanan zorunluluklar gereği yapılan veya kurum faaliyetleri ile doğrudan ilgili olan tanıtım giderleri hariç olmak üzere basın ve yayın organlarına ilan veya reklam verilmeyecek olması basına indirilen darbedir” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir