30 Kasım 2023 , Perşembe
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Yaşar kemal’e ziyaret…

Yaşar kemal’e ziyaret…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarından oluşan Adana Heyeti, Adana’nın yetiştirdiği dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in yoğun bakımda tutulduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giderek, yazarın eşiyle görüştü, doktorundan sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Eserleri çeşitli dillere çevrilerek dünyanın dört bir yanında okunan, Çukurova’yı ve Çukurova insanını anlattığı kitaplarıyla ölümsüzleşen Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’la bir araya gelerek, yazarın bir an önce sağlığına kavuşması için iyi dileklerini ileten Başkan Hüseyin Sözlü, yazarın doktorundan da bilgi aldı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Yaşar Kemal’in, Çukurova’nın yetiştirdiği dünyaca ünlü sanatçılardan biri olduğunu ifade ederek, iyi haberlerini almayı umduklarını kaydetti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

573 arı yetiştiricisine çift katlı kovan ve arı keki dağıtıldı…

  Adana Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı bahçesinde, kırsal kalkınmaya destek çalışmaları kapsamında 573 arı yetiştiricisine, …

”Failler Bulunsun, Cezasızlık Son Bulsun!”

  Adana Barosu avukatları, Diyarbakır Barosu eski başkanı Av. Tahir Elçi’nin Sur ilçesinde bulunan tarihi …

RADYO TELEVİZYON BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ SİNEMADA…

Seyhan Çep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10, 11 ve 12.sınıf  Radyo Televizyon Bölümü  öğrencileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir