16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Yaşar kemal’e ziyaret…

Yaşar kemal’e ziyaret…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarından oluşan Adana Heyeti, Adana’nın yetiştirdiği dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in yoğun bakımda tutulduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giderek, yazarın eşiyle görüştü, doktorundan sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Eserleri çeşitli dillere çevrilerek dünyanın dört bir yanında okunan, Çukurova’yı ve Çukurova insanını anlattığı kitaplarıyla ölümsüzleşen Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’la bir araya gelerek, yazarın bir an önce sağlığına kavuşması için iyi dileklerini ileten Başkan Hüseyin Sözlü, yazarın doktorundan da bilgi aldı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Yaşar Kemal’in, Çukurova’nın yetiştirdiği dünyaca ünlü sanatçılardan biri olduğunu ifade ederek, iyi haberlerini almayı umduklarını kaydetti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kültür Yolu Festivali serisi Adana’dan başlıyor…

Türkiye Kültür Yolu Festivali ilk durak Adana’da 13 Nisan’da başlayacak. 13 Nisan’dan 10 Kasım’a kadar …

Gündoğdu Vakfı Koleksiyon Sergisi…

Kültür Bakanlığının düzenlediği Kültür Yolu Festivali kapsamında Adana’da 13-21 Nisan tarihleri arasında Dr. Gökhan Gündoğdu …

ÇGC Kupası Super Chıron’un oldu…

    Geleneksel olarak koşulan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kupası’nı, 5 numaralı Süper Chıron kazandı. Semra …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir