12 Temmuz 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Yangında can pazarı…5’i çocuk 7 kişi dumanların arasından son anda kurtarıldı…

Yangında can pazarı…5’i çocuk 7 kişi dumanların arasından son anda kurtarıldı…

Bir apartmanın 4. katında çıkan yangından 5’i çocuk 7 kişi son anda kurtulurken, 7. katta dumandan etkilenerek mahsur kalan 3’ü çocuk 4 kişi itfaiye erleri tarafından merdivenle kurtarıldı
Özden ailesinin evi tamamen kül olurken gördükleri karşısında komşuları bile ağladı
13 yaşındaki İbrahim Özden yaşadığı dehşet anlarını “Annem duman kokusunu alıp uyandı, babam bizi hemen dışarı çıkardı” diyerek anlattı
ADANA – Adana’da bir apartmanın 4. katında çıkan yangından 5’i çocuk 7 kişi son anda kurtulurken, 7. katta dumandan etkilenerek mahsur kalan 3’ü çocuk 4 kişi itfaiye erleri tarafından merdivenle kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesinde dün saat 10.00’da bir apartmanda meydana gelen olayda Mustafa ve Zeynep Özden çifti evinde yaşları 16 ile 2 arasında değişen Ammar, İbrahim, Sümeyye, Nisa ve Nida ile birlikte uyurken elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüdü. Duman kokusuna kalkan anne Zeynep Özden evin yandığını görünce kocası Mustafa Özden’i uyandırdı. Özden ise evdeki yangın tüpü ile müdahale etmek istedi ancak yangın tüpü çalışmadığı için başarılı olamadı. Bunun üzerine Özden 5 çocuğunu uyandırıp evden dışarı çıkardı. Evden çıktıktan sonra yangın büyüyerek tüm evi sardı. Evde patlamalar meydana geldi.
Çevredeki vatandaşlar durumu polise ve itfaiye ekiplerine bildiri. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Çocuklar ağlayarak yardım istedi
Bu arada, yangın 7 katlı apartmanın bütün katlarını sardı. Yangın 4. katta başlamasına rağmen 5, 6, e 7. katlarda zarar gördü. 7. katta oturan 3’ü çocuk 5 kişi de apartmanın her tarafını duman sardığı için evde mahsur kaldı. Evin arka odasına giden çocuklar ağlayıp yardım istedi. İtfaiye ekipleri bir süre sonra evdeki yangını söndürüp kontrol altına aldı. Ekipler daha sonrad a 7. katta mahsur kalan 5 kişinin kurtarılması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada aile apartmanın damına çıkartılarak buradan yangın merdiveni ile alındı. Kurtarılan bir kadın ve çocuklar yangından etkilendiği için hastaneye kaldırıldı.

Yangın sonrası komşular da ağladı
Yangın çıkan evde ise bütün eşyalar yandı. Evdeki buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klimalar özellikle oturma odası, mutfak ve çocuk odası kullanılamaz hale geldi. Evin duvarları bile yangın nedeniyle açıldı. Bu durumu gören komşular bile ağladı. Evi tamamen yanan Özden ailesi çocuklarını kurtardığı için sevinse de şimdi kara kara nasıl eşya alacağını düşünüyor.

“Evde bomba patladı. Çok korktuk”
13 yaşındaki İbrahim Özden yangında babalarının kendilerini son anda kurtardığını anlatarak, “Annem duman kokusu almış kalktı yangın var diye bağırdı. Hemen babam kalktı bizi evin dışına çıkardı. Daha sonra evde bomba patladı. Biz çok korktuk ama babam bizi kurtardı” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan Belediyesinden işçiye müjde…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, belediyeye bağlı müdürlüklerde görev yapan kadrolu işçiye Kurban Bayramı öncesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir