22 Eylül 2021 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Süleyman Elban’dan 30 Ağustos mesajı…

Vali Süleyman Elban’dan 30 Ağustos mesajı…

Vali Süleyman Elban, yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajında; sonsuzluğa akan tarih çizgisinde her milletin istiklal ve istikbaline ışık tutan dönüm noktalarının varlığına dikkat çekerek, “Milletimizin, Büyük Taarruz’un ardından 98 yıl önce bugün eşsiz kahramanlık, cesaret ve ferasetle kazandığı 30 Ağustos Zaferi de tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir ve tarihin tanık olduğu büyük destanlardan biri olarak ebediyete kadar unutulmayacaktır.” dedi.

“ZAFERLE TAÇLANDIRILDI”

30 Ağustos Zaferi, Malazgirt Zaferi’yle başlayan Anadolu’yu yurt kılma mücadelesinin son halkası olduğunu vurgulayan Elban, “Bu büyük zaferle, ‘Ya istiklal, ya ölüm’ parolasıyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan kurtuluş hareketi zaferle taçlandırılırken, aziz milletimizin bağımsızlık uğruna neleri göze alabileceği, sarsılmaz azmi, vatanseverliği, kahramanlığı ve canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesi tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.” ifadelerini kullandı.Mesajında “Bilinmelidir ki ‘Büyük Taarruz’ ruhunu, benliğinde içselleştiren aziz milletimiz, birlik ve beraberliğiyle aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bin yıllık yurdu Anadolu’yu ebedi yurt kılmaya kararlıdır.” diyen Vali Elban, şöyle devam etti: “Dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kurtuluş Savaşı’nın tüm safhalarında işgal güçlerine; bugün terör, kaos ve darbe girişimi suretlerinde karşımıza çıkan hainlere karşı topyekun yürüttüğümüz mücadele bunun en açık delilidir. Bununla birlikte bizler, Büyük Zafer’den aldığımız ilhamla ve cesaretle, ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden sürdüreceğiz. Bilimden teknolojiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata, hayatın her alanında yürüteceğimiz çalışmalarla kutlu medeniyet yolculuğumuzu aydınlatacak; ülkemizin önüne koyduğu vizyon hedefleri bir bir hayata geçireceğiz.”

“KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GÖLGESİNDE”

Bu yıl kahraman ordumuzun büyük zaferininkoronavirüs tedbirlerinin gölgesinde kutladığını hatırlatan Vali Elban, şunları kaydetti: “Bu bağlamda ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de etkinliklerimizi, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri istikametinde gerçekleştireceğiz. O sebeple hemşehrilerimden öncelikle evlerini, balkonlarını ay yıldızlı al bayrağımızla donatmalarını istiyorum. Etkinliklere katılacaklardan ise maske ve mesafe hususlarında gereken hassasiyeti göstermelerini istirham ediyorum. İnanıyorum ki riayet edeceğimiz kurallar neticesinde koronavirüse karşı da büyük bir zafer kazanacak; nice zafer bayramlarını milletçe sokaklarımızda, caddelerimizde, meydanlarımızda büyük coşkuyla kutlayacağız.30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Vatan savunması konusunda fedakâr bir anlayışla vazife ve sorumluluklarını yerine getiren, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Bir kez daha 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, tüm hemşehrilerimi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tombala oynatmak için şimdi de pazarlama eğitim merkezi kurdular…

Adana’da daha önce tombala oynatmak için Güven Partisi, Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Teşkilatı, Geleceğin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir