24 Mayıs 2022 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Elban: Sonsuz özverinin ve karşılıksız sevginin timsalidir anne…

Vali Elban: Sonsuz özverinin ve karşılıksız sevginin timsalidir anne…

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Anneler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Tüm  annelerin ve kalbinde annelik şefkati taşıyan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutlayan Vali Elban,  “Sonsuz özverinin ve karşılıksız sevginin timsalidir anne. Şefkatin, hoşgörünün, almadan vermenin, koşulsuz bağışlamanın en güzel örneğidir anne” dedi.

Vali Elban açıklamışını şöyle sürdürdü:

“Var oluş sebebimiz, hayatla aramızdaki en güçlü bağımız, değerli annelerimiz; uğurlarına ne   yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz en kıymetli varlıklarımızdır. Bir canı dünyaya getirmek için birçok cefaya katlanan, dünyaya getirdiği cana gözü gibi bakan hatta gözünden dahi sakınan, her zaman yavrusunun iyiliği için mücadele eden annelerimiz, hiç şüphesiz ki yaşamımızın ilk mimarlarıdır.

Anneye saygı göstermeyi, hizmet etmeyi cennete ulaşmanın en güzel yollarından biri olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak, annelik makamının kutsallığına yürekten inanıyor, gelecek nesillerimizin de aynı anlayışla yetişmesi için çaba sarf ediyoruz.

Güçlü ve sağlıklı toplumlar temelini güçlü annelerden alır. Güçlü anneler tarafından yetiştirilecek her çocuk, ülkemizin geleceğinin birer teminatı, ülkemizin gelişimine destek olacak yeni bireyler olacaktır. Bu sebeple ilimizde annelerimizi, kadınlarımızı destekleyecek, kadınlarımızın her yönden gelişmesine katkı sağlayacak, ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına hizmet edecek projeleri hayata geçirdik. Bu yönde gerçekleştirilecek tüm çalışmalara da daima destek olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerin ışığında dünyanın en kutsal görevlerinden birini üstlenen annelerimize duyduğumuz sevgiyi ifade etmek için tüm kelimelerin yetersiz, tüm yapılanların eksik kaldığını belirtiyorum.

Evlatları için tüm zorluklara göğüs geren, anlayışlarıyla yolumuza ışık tutan, hürmetlerin en büyüğüne layık olan başta aziz şehitlerimizin saygıdeğer anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ve kalbinde anne şefkati taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor; ebediyete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çocukluk hayalini gerçekleştirdi: 150 çocuğa bisiklet dağıttı…

Adana’da küçükken 6 yıl çadırda yaşayan Ogün Sever Okur, kentte yaptığı yardımlarla şimdiye kadar binlerce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir