19 Ocak 2021 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Demirtaş denetim yaptı halkı uyardı…

Vali Demirtaş denetim yaptı halkı uyardı…

Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda denetimlerde bulunarak koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla alınan kurallara eksiksiz uymaları konusunda Adanalıları uyardı.
Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz ile ilgili kurum müdürlerinin katıldığı denetimlerde Vali Demirtaş; Yağ Cami, Kasaplar Çarşısı, Mısır Çarşısı, Kocavezir iş merkezi ile semt pazarında incelemelerde bulundu. Esnafı da iş yerlerinde ziyaret eden Vali Demirtaş, esnafı ve vatandaşları özellikle maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı. Denetimleri sırasında bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbir alındığını aktardı.
Salgında en temel risk unsurunun virüsün bulaşıcılığının hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu alanlar olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, “Koronavirüsten korunmak için alacağımız en önemli tedbir evlerimizde kalmaktır. Eğer dışarı çıkmak zorundaysak yetkili mercilerce alınan kurallara kati suretle riayet etmek zorundayız. Bunların başında maske takmak, sosyal mesafe kuralına uymak ve ellerimizi sıkça sabun ve suyla yıkamak geliyor. Biliyoruz ki kurallara uyulması hayatın bir an önce normale dönmesine katkı sunacaktır. Bu sebeple alınan tedbirleri eksiksiz uygulamak herkesin üzerine düşen toplumsal bir vazifedir.” dedi.
Koronavirüs salgınını bir an önce engellemek ve bu sebeple doğan mağduriyetleri gidermek için azami gayreti gösterdiklerini dile getiren Vali Demirtaş, denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşların kendisine ilettiği talepleri de dinledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan belediyesinden yoğun çalışma…

Ceyhan Belediyesi ekipleri hafta sonu yaşanan şiddetli yağmur ve fırtınadan yaşanan kirliliğin ortadan kaldırılması için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir