28 Ocak 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Demirtaş, Büyükşehir standında ebru yaptı…

Vali Demirtaş, Büyükşehir standında ebru yaptı…

Adana’da 13 gençlik merkezinde ücretsiz yürüttüğü meslek edindirme, kişisel gelişim ve hobi kurslarıyla sosyal belediyecilikte yeni ufuklar açan Adana Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6’ncısı düzenlenen İstihdam Fuarı’na da damga vurdu. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’ndaki fuarın açılışını gerçekleştiren Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ziyaret ettiği Adana Büyükşehir Belediyesi’nin standında ebru yaptı, el emeği, göz nuru ürünleri inceledi.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Adana İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Adana 6’ncı İstihdam Fuarı’nın açılışında, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Şeref Erdoğan, İŞKUR Destek Hizmetleri Daire Başkanı Fahrettin Kaya, oda ve borsa başkanları, çok sayıda öğrenci ve iş arayan vatandaşlarla buluştu.
Her yıl 2 bin gence iş olanağı sağlayan istihdam fuarında Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’nın standı ilgi odağı oldu.

VALİ DEMİRTAŞ’IN EBRU DENEYİMİ
100 firmanın katılım sağladığı fuarın açılın töreninden sonra stantları ziyaret eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş, resimden ebruya, diksiyondan web tasarımına, bilgisayarlı muhasebeden piyanoya kadar 15 farklı kurstan ücretsiz yararlanan Adanalıların el emeği, göz nuru ürünlerini Adana Büyükşehir Belediyesi standında yakından inceledi. Vali Demirtaş, geleneksel Türk sanatlarından olan ebru yapma deneyimini de Büyükşehir standında yaşadı. Usta öğreticiden ebru sanatıyla ilgili kısa bilgi alan Vali Demirtaş, kitreyle yoğunlaştırılmış su üzerinde dilediği motifi oluşturup, tezyini kağıt ile ebruyu oluşturdu. Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek’i, Adanalılar yararına yürütülen çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Evlerinin çatısı uçan aileye devlet sahip çıktı…

Geçen ay çıkan şiddetli rüzgarda evlerinin çatısı uçan aile, 4 bin lira para ve eşya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir