19 Ağustos 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Büyük’ten İstihdam İçin İşbirliği Çağrısı…

Vali Büyük’ten İstihdam İçin İşbirliği Çağrısı…

Adana Valisi Mustafa Büyük, işsizliğin azaltılması için ilgili kururumların işbirliği içinde çalışması gerektiğini söyledi.

Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3’üncü olağan toplantısı Vali Mustafa Büyük başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Büyük, istihdam konusunun işsizliğin en aza indirgenmesi ve ekonomik gelişmenin sağlanmasında büyük önem taşıdığına dikkat çekti. İstihdamda başarıya ulaşmak için, ekonomi, ticaret ve sanayi dünyasının temsilcileri ile işbirliği içinde hareket edilmesinin önemini vurgulayan Vali Büyük, “Bu toplantılarda ayrıntılarıyla ele aldığımız üzere, ilimizdeki işsizlik oranını en aza indirmek, istihdamı artırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütmek, hayati derecede önem verdiğimiz bir konu. Bu konuda elimizden gelen tüm gayreti, iş dünyası temsilcilerimiz ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte kararlılıkla sarf edeceğiz” dedi.

Toplantıda bir sunum yapan Prof. Dr. Azmi Yalçın, 2015 yılı ocak-haziran döneminde 41 bin 931 kişinin İŞKUR’a kayıt yaptırdığını, 33 bin 467 açık iş alındığını, 15 bin 606 kişinin işe yerleştirildiğini, bin 265 işgücü yetiştirme kursu ve programı düzenlendiğini ve toplam 10 bin 288 kişinin bunlardan yararlandığını söyledi. Yalçın, ekim ayında yapılması planlanan “İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı”na yüksek katılım sağlanması için kurul üyelerinden gerekli desteği vermelerini istedi.

Toplantıda engellilere yönelik projeler de ele alındı. Engellilere yönelik meslek edindirme kurslarının büyük önem taşıdığına vurgu yapan Vali Mustafa Büyük, bu kapsamda İŞKUR’a 20 mesleki eğitim projesi ve 6 kendi işini kurmaya yönelik olmak üzere 26 proje geldiğini açıkladı. Büyük, bu projelerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

5 günde 5 kişi boğuldu…

Beş günde, yaşları 15 ile 30 arasında değişen 5 kişi, serinlemek için girdiği kanal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + thirteen =