23 Temmuz 2019 , Salı
Ana Sayfa / Sağlık / Vali Büyük’den Cumhuriyet Kutlaması….

Vali Büyük’den Cumhuriyet Kutlaması….

Vali Mustafa Büyük, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm mazlum milletlere emsal olacak şekilde tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı Destanıyla, sınırları misak-ı milli ile çizilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhuriyet ile aydınlanmasını sürdüreceğini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde sonsuza kadar yaşamaya devam edeceğini belirtti.

Vali Mustafa Büyük, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Cumhuriyet’imizin 92. Yıl Dönümü’nü ve Cumhuriyet Bayramımızı heyecanla, gururla, onurla, coşkuyla, umutla kutlarken, başta kurtuluş mücadelesinin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetin ilanına karar veren ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üyelerinin, Şehitlerimizin, Gazilerimizin ve bu vatanı bizlere armağan eden tüm kahramanlarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Birlik ve beraberliğimize kast eden odakların hain emellerinin asla gerçekleşmeyeceğini bir kez daha haykırdığımız şu günlerde, büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, tüm imkansızlıklara karşın Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızı sağlayan milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığımızı ve kardeşliğimizi vurguladığımız gündür. Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen üstün gayret ve fedakârlıklar sonucunda kahramanlarımız tarafından bizlere armağan edilen Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir.

Cumhuriyetin ışığıyla aydınlanan ve geleceğe güvenle bakan milletimiz, sonsuza kadar kardeşlik duyguları içinde yaşamaya devam edecek, Ülkemiz sahip olduğu tüm güçlerle, dosta güven verme, düşmana korku salma özelliğini sonsuzadek kararlılıkla muhafaza edecektir.

Milletimiz, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili gençlerimiz, Şehit ve Gazilerimizin hatıraları ve fedakârlıklarını örnek alarak, Büyük Atatürk´ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve onun vazgeçilemez rejimi olan demokrasimizi her türlü tehdit ve tehlikelerden daima koruyacaktır. Cumhuriyet; Türk Gençliğinin çalışmaları ile daha da yücelecek, dünya durdukça var olacaktır.

Bu tarihi gün dolayısıyla, Başta Büyük Devlet Adamı ve Eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi Kahramanlarımızın, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, ülkesi, milleti ve vatanın bölünmez bütünlüğü uğuruna can veren Aziz Şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Kahraman Gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, milletimizin ve tüm Adanalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kar Şenliğine Yoğun Katılım…

1650 Rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Kar Festivali’ne binlerce Adanalı akın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =