12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Sağlık / VALİ BÜYÜK ZİYARETTE…

VALİ BÜYÜK ZİYARETTE…

Hayli duygulu anların yaşandığı ziyarette Vali Mustafa Büyük ve eşi Emine Büyük, sevgi evlerinde barınan çocuklar ve Huzurevi’ndeki yaşlılar ile tek tek kucaklaş

Minikleri bağırlarına basan ve onlarla sohbet eden Vali Büyük ve Eşi Hanımefendi Emine Büyük çocuklarla oyunlar da oynadı. Hayli renkli görüntülerin yaşandığı Sevgi Evleri ziyaretlerinin ardından Huzurevi’ndeki yaşlı vatandaşlarla buluşan Vali Mustafa Büyük, Eşi Hanımefendi Emine Büyük ile birlikte huzurevi sakinlerinin taleplerini dinledi ve onlarla sohbet etti. Ziyaretleri sırasında çocuklara, yaşlılara ve yardıma ihtiyaç duyan herkese sahip çıkmanın önemini vurgulayan Vali Mustafa Büyük, sosyal devlet anlayışının; toplumların yaşamsal bir gereksinimi ve ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Vali Büyük, “İnsanı insan yapan en önemli değer, sahiplenmeye, yardımlaşmaya ve dayanışmayla verdiği önemdir”

Huzurevi ve Sevgi Evleri’ni ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Adana’da 2014 yılına ait sosyal hizmetler bilançosuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Mustafa Büyük, maddi imkânları yetersiz olan ilkokul öğrencilerine aylık 365 TL, üniversite öğrencilerine ise 658 TL aylık ödeme yapıldığını ayrıca sosyal desteğe ihtiyacı olan 794 çocuğun ailelerine, 2014 yılında 415 bin 955 TL tutarında nakdi yardım yapıldığını söyledi. Vali Büyük rakamsal açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sosyal destek programları kapsamında, ihtiyaç sahibi tüm engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için 2014 yılında 16 bin 387 kişiye aylık 770 TL ödendi. Engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için 2014 yılında toplam 134 milyon 095 bin TL tutarında ödeme yapıldı. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce 23 bin 526 kişiye, “Engelli Kimlik Kartı” verildi. Özel Bakım Merkezlerinden, 2014 yılında faydalanan kişi sayısının 209 olup, özel bakım merkezlerinde kalan engelli ve ekonomik açıdan yoksun olan kişiler için bakım merkezlerine her ay yaklaşık 220 bin TL tutarında ödeme yapıldı. 2014 yılında yapılan sosyal hizmet çalışmaları kapsamında 54 aileye, 56 çocuğumuz evlatlık olarak verilmiş olup, 100 çocuğumuz da 80 koruyucu ailenin himayesine teslim edildi” diye konuştu.

Vali Büyük, “İnsanlarımızın Mutluluğu, Bizlerin de Sevinç ve Mutluluk Kaynağıdır”

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusuna büyük önem verdiklerini ve bu doğrultudaki çalışmaları kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Vali Mustafa Büyük, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; “Sosyal devlet olmak demek, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarına sahip çıkan, onların dertlerine deva olan devlet demektir. Bizler de hükümetimizin bu yöndeki destekleri doğrultusunda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sıkıntılarının çözümlenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Adana ilimizde ayni ve nakdi yardım yaptığımız ailelerin mutluluğu, bizlerin de en büyük sevinç ve mutluluk kaynağımızı oluşturmaktadır. Sosyal destek programlarına verdiğimiz önem doğrultusunda ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın daima yanlarında ve destekçileri olacağız” şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir