23 Ağustos 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Çevre / VALİ BÜYÜK ‘E ZİYARET…

VALİ BÜYÜK ‘E ZİYARET…

Vali Mustafa Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve beraberindeki heyetin “Engelliler Haftası” kapsamında gerçekleştirdikleri ziyarette anlamlı mesajlar verdi;
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İsmail Kılıç ve beraberindeki heyet, Engelliler Haftası dolayısıyla Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.

Adana Kent konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ile engelli vatandaşların da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İsmail Kılıç, engelliler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ve hafta boyunca engellilerin yaşadıkları sorunlar ve beklentilerin ayrıntılı bir şekilde dile getirileceğini ifade etti.
Engelliler Haftası dolayısıyla kendisini ziyaret eden heyet üyeleri ile sohbet eden Vali Mustafa Büyük ise konuşmasında, engellilerin sorunlarının çözümünde en önemli unsurun, konunun mümkün olduğunca gündemde tutularak toplumsal farkındalık oluşturmak olduğuna dikkat çekti.
Engelli vatandaşlara sahip çıkmanın önemli bir insanlık görevi olduğunu vurgulayan Vali Büyük, “Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda karşılaştıkları sorunların çözümü için, kamu kurum ve kurulmuşlarından sivil toplum örgütlerine kadar çok geniş bir katmanda toplumun tüm kesimleri duyarlı olmalı. Engelli vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilecekleri bir ortam hazırlanmasında, sorunların çözümüne samimiyetle yaklaşılmalı ve duyarlı olunmalı. Ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın sıkıntıların çözümü noktasında gösterilen gayretler sevindirici boyutta ancak engelli vatandaşlarımızın her türlü sorunlarının çözümü için elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz. Bu ziyaret vesilesiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızın daima yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum“ şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Eski sevgiliye plakası “evleniyoruz” yazılı otomobille silahlı saldırı iddiası…

Bir kişinin eski sevgilisini plakası “evleniyoruz” yazısıyla kapatılmış otomobilden ateş açarak vurduğu ileri sürüldü. Edinilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir