26 Eylül 2021 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Uyuyan köpeğe işkenceye suç duyurusu…

Uyuyan köpeğe işkenceye suç duyurusu…

Adana’da bir sitenin güvenlik görevlisi M.E.K.’nin sokakta uyuyan köpeğin üzerine çaydanlıkla kaynar su dökmesi büyük tepki görürken, Adana Barosu da harekete geçti. Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, M.E.K. hakkında Adana Cumhuriyet Savcılığı Suçüstü Bürosuna 2021/53250 soruşturma numarasıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, köpeğe yapılan saldırı ‘acımasızca ve zalimce muamele’ olarak nitelendirildi.

SERBEST BIRAKILMIŞTI
Çukurova ilçesi Esentepe Mahallesi’ndeki bir sitede yaşayan yurttaşlar, 6 yıldır besledikleri ve bakımını yaptıkları sokak köpeği Beyaz’ı 22 Ağustos tarihinde yaralı halde bulmuş, veterinere götürmüştü. Veterinerin, köpeğin kaynar suyla yaralandığını söylemesi üzerine güvenlik kameralarını izleyen site yönetimi, güvenlik görevlisi M.E.K.’nin nizamiyede çaydanlıkta su kaynatarak köpeğin üzerine döktüğünü belirlemişti. Site yönetiminin iş akdini feshedip şikayette bulunmasının ardından gözaltına alınan M.E.K., çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

ACIMASIZCA VE ZALİMCE MUAMELE
Adana Barosu Genel Sekreteri Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri Av. Ali Mert Karakılçık, Av. Zeynep Baykam ve Av. Arda Aslankeser, sokak köpeğine yapılan eziyete karşı “acımasız ve zalimce muamelede” bulunan şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda “Olaya ilişkin sosyal medyada yayılan video kayıtlarında şüpheli şahsın, öncelikle çaydanlıkta su kaynattığı, akabinde dikkatlice köpeğin yanına yaklaşarak kanuni tanımıyla ‘acımasız ve zalimce muamelede’ bulunduğu görülmüştür.” denildi.

SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ
Suç duyurusunun ardından Adana Cumhuriyet Savcılığı Suçüstü Bürosu önünde açıklama yapan Av. Ali Mert Karakılçık, “Adana ve Türkiye’nin neresinde olursa olsun, insani ve vicdani olguları bir kenara bırakarak hayvanlara yapılan saldırılara seyirci kalmayacağız. Sorumlular hakkında yasal işlem yapılması, hak ettikleri cezayı almaları noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana Demirspor’da, Mario Balotelli gollerine devam ediyor…

Adana Demirspor’da, Mario Balotelli gollerine devam ediyor.Süper Lig’in 6. haftasında 3-0 geriden gelip 3-3 eşitlikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir